• کدخبر: 10160
  • انتشار خبر: ۸:۰۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
  • چاپ خبر
رئیس اداره ارشاد کاشان:

نمایشگاه سراسری کتاب در کاشان برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشان گفت: هم زمان با جشن‌های دهه فجر، نمایشگاه سراسری کتاب بعد از ۱۴ سال در کاشان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، مصطفی جوادی ظهر امروز در حضور خبرنگاران و ناشران شهرستان اظهار داشت: نمایشگاه‌های استانی معمولاً در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود که طی دیدار با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، شهردار، رئیس شورا شهر، و معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست برگزاری نمایشگاه کتاب در کاشان مطرح شد و مورد موافقت قرار گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد افزود: اولین نمایشگاه سراسری در کاشان در سال ۸۱ برگزار شد و بعد از ۱۴سال اقدام به برگزاری دومین سال برگزاری نمایشگاه کتاب سراسری استانی در کاشان صورت گرفته‌است.

جوادی ابراز داشت: بیش از۴۰۰ ناشر در نمایشگاه با بیش از ۲۰۰ غرفه  قرار دارند و همچنین مکان نمایشگاه با هماهنگی‌های لازم با امام جمعه کاشان صورت گرفته‌است و در محل مصلی بقیه الله الاعظم ، واقع در بلوار امام رضا برگزار می‌شود.

وی افزود: ساعات مراجعه به نمایشگاه از ۹ صبح تا ۸ شب در نظر گرفته شده‌است و طی رایزنی‌های صورت گرفته با شهردار کاشان، امیدواریم سرویس ایاب و ذهاب برای شهروندان در مسیرهایی که برای نماز جمعه مقرر هستند به طور رایگان حضور داشته باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد کاشان گفت: در حاشیه نمایشگاه برنامه‌هایی از جمله شب شعر فجر با حضوران شاعران مشهور کشور در تاریخ ۱۴ بهمن ماه، رونمایی از کتاب و تقدیر از ناشرین، برگزاری غرفه کاشان شناسی و غیره برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: ثبت نام برای ناشرانی که قصد حضور در نمایشگاه را دارند در حال حاضر شروع شده است و متقاضیان می‌توانند به سایت وزارتخانه مراجعه کنند و زمان نمایشگاه از تاریخ ۱۳ تا ۱۸ بهمن ماه برگزار می‌شود و امیدواریم با استقبال خوب مردم مواجه شویم زیرا کاشان نامزد پایتخت کتاب شده‌است.

جوادی افزود: حوزه کتاب‌های نمایشگاه در تمامی موضوعات مذهبی، ادبی، تاریخی، دانشگاهی، کمک درسی و غیره است و دانشجویان و شهروندان می‌توانند از بن‌هایی که وزارتخانه و ناشران در نظر می‌گیرند استفاده کنند و همچنین در طول برگزاری نمایشگاه فضایی شاد و متنوع و مفرح برای کودکان همراه با آذین بندی مناسب در راستای دهه فجر در نظر گرفته شده‌است.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم شهرستان کاشان و شهرهای اطراف، از جمله آران و بیدگل، نطنز، اردستان و غیره استقبال خوبی از نمایشگاه داشته باشند و هرساله بتوانیم شاهد این رویداد بزرگ فرهنگی در کاشان باشیم.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com