• کدخبر: 10225
  • انتشار خبر: ۴:۱۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
  • چاپ خبر
کارشناس مسائل فرهنگی:

رهبری جامعه اسلامی منحصر در سیاست نیست

یک کارشناس مسائل فرهنگی گفت: رهبری در جامعه اسلامی تنها منحصر به سیاست نیست بلکه از مرجعیت دینی و تهذیب روحی نیز برخوردار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، حجت الاسلام حمید ملاحسنی، در جلسه بازخوانی کتاب انسان ۲۵۰ ساله در مجتمع فرهنگی هنری شهر، با اشاره به واقعه غدیر خم اظهار کرد: موضوع رهبری امت اسلامی در شرایطی که گستره حکومت مسلمانان با سایر امپراطوری های روم و ایران هم آوردی می کرد مسئله مهم به شمار می رفت.

وی با اشاره به واکنش امیرمومنان علی(ع) پس از عدم تحقق وصیت پیامبر اکرم(ص) خاطرنشان کرد: ایشان تنها به واسطه مصلحت جامعه اسلامی نه تنها به دنبال برهم زدن آرامش نبود بلکه حتی از جایگاه و مقبولیت خود برای پیشبرد امور مسلمین استفاده کرد.

این کارشناس مسائل فرهنگی، با یادآوری دیدگاه تشیع مورد امامت عنوان کرد: شیعه تعیین امام را تنها از سوی خدای متعال می داند و آن را بری از آلودگی به سایر نوع حکومت ها که دارای رذایلی چون قدرت طلبی ، ثروت اندوزی و…است قلمداد می کند.

ملاحسنی تصریح کرد: در جامعه اسلامی تنها منحصر به سیاست نیست بلکه از مرجعیت دینی و تهذیب روحی نیز برخوردار است.

جلسات تحلیل و بازخوانی کتاب «دغدغه های فرهنگی» و همچنین اثر ارزشمند « انسان ۲۵۰ ساله» با محوریت نظرات مقام معظم رهبری به ابتکار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان هر هفته در مجتمع فرهنگی هنری شهر با حضور کارکنان این سازمان و سایر فعالان فرهنگی شهرستان کاشان برگزار می شود.

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط محتا در دی ۱۷ام, ۱۳۹۵

چقدر عکس نامناسبه

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com