• کدخبر: 10240
  • انتشار خبر: ۳:۱۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۰/۱۷
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت کاشان:

امضاکنندگان سند ذلت، در برابر خدا و مردم ذلیل خواهند شد

حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار گفت: هرکس به عزت ملت ایران ضربه بزند و پای سندی را امضا کند که باعث ذلت و خفت و حقارت ملت ایران شود؛ در برابر خدا و مردم ذلیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، امام جمعه موقت کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن تاکید بر اینکه در طول تاریخ تشیع، عالمان باتقوا و شجاع اسلام هیچگاه زیر بار ذلت نرفته، از دشمن نهراسیده و تسلیم نشده اند، تصریح کرد: هرکس تفاهم نامه‌ای امضا کند که باعث کوچک شدن مردم و ملت ایران شود، در پیشگاه خداوند مسئول است و باید پاسخگوی مردم باشد.

حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار از آیت عظام و علمایی چون شیخ فضل الله نوری، غفاری، سعیدی، مدرس، امام خمینی (ره)، شیخ نمر، شیخ ابراهیم زکاکی از جلمه این عالمان دینی نام برد و تصریح کرد: هیچ عالمی را ندیده ایم که پای یک سند ذلت را امضا کرده باشد.

وی با بیان اینکه هرکس از حق پیروی کند، عزتمند می‌شود، ابراز کرد: در صحنه تاریخ هم ملت‌هایی که از حق دوری کردند، دچار ذلت شدند؛ اما ملت‌هایی که به دنبال حق رفتند، عزتمند شدند.

اسلامی تبار خاطرنشان کرد: هرکس به این عزتی که در سایه دفاع از حق برای ملت ایران بوجود آمده است، ضربه بزند و پای سندی را امضا کند که بردارنده ذلت ملت ایران باشد و این ملت را حقیر کند، بداند که او در پیشگاه خداوند متعال مسئول است و خوار و ذلیل خواهد شد.

وی دنباله روی از حق را محدود به ملت و گروه ندانست و تصریح کرد: تمامی افراد باید به دنبال حق بروند زیرا یکی از عوامل استحکام حق طلبی، حق پذیری و حق گویی است.

امام جمعه موقت کاشان با اشاره به سالگرد شهادت عالم مظلوم شیخ نمر، بیان کرد: این عالم زاهد، مبارز، مظلوم و به فرموده رهبر معظم انقلاب عامل به معروف و ناهی از منکر در برابر آل سعود حق گویی کرد، از آنها نهراسید، ذلت را در برابر سکوت نپذیرفت و به شهادت رسید.

به گفته وی، وظیفه همه مردم این است که این راه ادامه دهند و در دفاع از حق، هرگز تسلیم نشوند.

اسلامی تبار افزود: اسلام نه تنها با عقب گرد مخالف است بلکه با توقف نیز مخالف است و معتقد است که یک مسلمان باید روز به روز به کرامتش افزوده شود.

امام جمعه موقت کاشان در پایان ضمن اشاره به قیام مردم قم افزود: چنین قیام‌هایی برگرفته از مکتب و قیام امام حسین (ع) است که در سال ۵۹ شهید علم الهدی چنین افتخاری را خلق کرد و امروز نیز شهدای مدافع حرم ادامه دهنده راه این شهدا هستند.

انتهای پیام/

 

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com