• کدخبر: 10307
  • انتشار خبر: ۱:۱۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
  • چاپ خبر
فاز نخست خط انتقال طلای سیاه در کاشان کلید خورد؛

پساب شهری کاشان تصفیه می‌شود/ طلای سیاه را دریابیم

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کاشان گفت: برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی هجوم آب شور به آبخوان آب شیرین و نشست زمین را به همراه دارد و استفاده از این طرح از بروز مشکلات مذکور پیشگیری می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری کاشان با بیان اینکه اضافه برداشت از منابع آب زیرزمینی مخاطرات جدی را برای دشت‌ها در پی دارد، هشدار داد: برداشت بی رویه از منابع آب زیرزمینی هجوم آب شور به آبخوان آب شیرین و نشست زمین را به همراه دارد.

حمیدرضا ممیز در ادامه از اجرای عملیات فاز نخست خط انتقال پساب شهری از دشت اقبالیه نوش آباد به بلوار راوند به طول ۵ کیلومتر خبر داد و اظهار کرد: کاهش استفاده از منابع آب زیرزمینی و استفاده بهینه از پساب تصفیه شده به عنوان طلای سیاه که امروزه در کشورهای توسعه یافته از این منبع به خوبی استفاده می شود از اهداف اجرایی شدن این طرح است.
وی با بیان اینکه اعتبار هزینه شده در خط انتقال پساب شهری به بلوار راوند بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان است، افزود: فار اول این عملیات با هدف آبیاری فضای سبز راوند به طول ۵ کیلومتر اجرایی شد و در فاز بعدی به طول ۱۰ کیلومتر ادامه پیدا می کند.

ممیز با تاکید بر اهمیت مدیریت بهینه آبیاری فضای سبز شهری تصریح کرد: این پروژه با حفاری و لوله گذاری از تصفیه خانه واقع در دشت اقبالیه نوش آباد با طراحی یک ایستگاه ذخیره آب به حجم ۴۰۰ متر مکعب و یک ایستگاه پمپاژ با قدرت ۷۵ کیلو وات و دبی ۴۰ لیتر در ثانیه ، با لوله هایی از جنس GRP و قطر ۳۰۰ میلی متر، فشار کاری ۱۰ اتمسفر و سختی ۱۰هزار است و به سمت مخزن واقع در بلوار قطب راوندی هدایت می شود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com