• کدخبر: 10475
  • انتشار خبر: ۱۲:۳۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۳
  • چاپ خبر
کارشناس مسائل فرهنگی:

اهل بیت مردم را به آینده امیدوار می‎کردند

یک کارشناس مسائل فرهنگی با بیان اینکه اهل بیت مردم را به آینده امیدوار می ساختند؛ بر لزوم انگیزه برای حرکت در مسیر ارزش ها و معارف اسلامی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، حجت الاسلام حمید ملاحسنی در جلسه متن خوانی کتاب انسان ۲۵۰ ساله با اشاره به مصائب اهل بیت در طول دوران های مختلف اظهار کرد: ائمه اطهار با هدف تشکیل حکومت اسلامی مشکلات فراوانی را متحمل شدند اما به واسطه این آرمان مقدس هیچ تنگنایی نتوانست آنان را به عقب نشینی وادار سازد.

این کارشناس فرهنگی در خصوص ایجاد شبهه از سوی برخی مبنی بر اینکه اهل بیت با وجود پیش بینی این خطرات، گام در مسیر مبارزه قرار دادند خاطرنشان کرد: علم به آینده مانع عمل به مسئولیت نمی شود حتی اگر شکست های ظاهری سنگین آنها را تهدید کند.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل در خصوص اهمیت به انجام وظیفه و نه صرفا قائل بودن به نتیجه عنوان کرد: فعالان فرهنگی حوزه انقلاب اسلامی نباید مشکلات و معضلات آنان را دلسرد کرده و به ورطه بی اعتنایی دچار سازد.
ملاحسنی با بیان اینکه اهل بیت مردم را به آینده امیدوار می ساختند، بر لزوم انگیزه برای حرکت در مسیر ارزش ها و معارف اسلامی تأکید کرد.
وی با یادآوری فجایع منطقه به خصوص علیه شیعیان متذکر شد: چنانکه شاهد هستیم نیروهای تکفیری هر جا اثری از تشیع پیدا شود عداوت خود را به کار می گیرند چنانکه در افغانستان، پاکستان، بحرین و… این ددمنشی ها هر روز در حال افزایش است.
این کارشناس مسائل فرهنگی با انتقاد از برخی کج‌فهمان دینی متذکر شد: چگونه برخی از انسان های به ظاهر دیندار از عدم لزوم حکومت اسلامی سخن می گویند آیا آنان فجایع منطقه را نمی نگرند.
شایان ذکر است جلسات تحلیل و بازخوانی کتاب «دغدغه های فرهنگی» و همچنین اثر ارزشمند « انسان ۲۵۰ ساله» با محوریت نظرات مقام معظم رهبری به ابتکار سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان هر هفته در مجتمع فرهنگی هنری شهر با حضور کارکنان این سازمان و سایر فعالان فرهنگی شهرستان کاشان برگزار می شود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com