• کدخبر: 10726
  • انتشار خبر: ۱۰:۲۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۵
  • چاپ خبر
18 تا 21 بهمن؛

کاشان میزبان راهنمایان گردشگری جهان/ ۳۰۰ راهنمای گردشگری از ۴۵ کشور در ایران حضور می یابند

دبیر برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگردی در کاشان گفت: در روزهای ۱۸، ۱۹و ۲۰ بهمن ماه کاشان میزبان هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگردی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، دبیر هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگردی در کاشان شامگاه سه شنبه در نشست مطبوعاتی بیان کرد: بزرگترین اتفاق گردشگری تاریخ گردشگری ایران در روزهای ششم، هفتم و هشتم فوریه (۱۸ بهمن تا ۲۱بهمن ماه) در ایران روی خواهد داد.
اکبر رضوانیان با بیان اینکه ایران میزبان راهنمایان گردشگری دنیا خواهد بود، تصریح کرد: هر دو سال یکبار راهنمایان گردشگری دنیا در یک کشور گرد هم جمع می شوند و ایران برای نخستین بار در این انتخابات شرکت کرد و خوشبختانه توانست میزبانی ۲۰۱۷ را از آن خود کند.

وی ادامه داد: راهنمایان گردشگری به شهرهای ایران، اصفهان، یزد، شیراز، زنجان، قزوین، همدان و کاشان مسافرت می کنند.
رضوانیان با اشاره به اینکه شهرهایی که میزبانی راهنمایان گردشگری را بر عهده دارند در مراکز استان واقع شده اند، خاطر نشان کرد: با ظرفیت‌هایی که در کاشان وجود داشت و با تلاش‌های انجمن صنفی راهنمایان کاشان در روزهای ۱۸، ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه، کاشان میزبان راهنمایان گردشگری دنیا خواهد بود.
وی تاکید کرد: بخش خصوصی و بخش دولتی در این میزبانی مشارکت کردند و خانه‌های اقامتی و هتل‌های سنتی کاشان میزبانی راهنمایان سراسر دنیا را بر عهده گرفته‌اند و برای هماهنگی و هم‌افرایی بین بخشی، کمیته‌های تشریفات، تبلیغات و اطلاع رسانی، اسکان، گشت، هدایا و امور فرهنگی تشکیل شده است.
دبیر برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگردی در کاشان تعداد راهنمایان گردشگری را ۳۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: این راهنمایان از ۴۵ کشور دنیا و از کشورهای اروپایی، آمریکایی، آسیایی هستند و همچنین نویسندگان کتاب های تخصصی گردشگری دنیا و مدیران شرکت های گردشگری در این گردهمایی شرکت می‌کنند.
رضوانیان ادامه داد: افتتاحیه کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ۹بهمن ماه در سالن اجلاس سران خواهد بود و دبیرکل کنوانسیون جهانی و هیئت همراه در آیین افتتاحیه حضور دارند.
وی یادآورشد: راهنمایان گردشگری که از روز ۱۹ بهمن در کاشان خواهند بود از باغ فین، تپه‌های سیلک، حمام سلطان میراحمد، شهر زیرزمینی نوش آباد و کارگاه‌های هنرهای دستی و آران و بیدگل دیدن خواهند کرد و آیین اختتامیه کنوانسیون با حضور مسئولان استانی و شهری در هتل نگارستان برگزار می‌شود.

میزبانی کاشان از راهنمایان گردشگری تحولی بزرگ در صنعت توریسم کاشان ایجاد می‌کند
مدیرحوزه گردشگری شهرداری کاشان با تاکید بر اینکه این رویداد بزرگ حوزه گردشگری موجب جذب توریست خواهد شد، متذکر شد: این رویداد تحولی بزرگ در صنعت توریسم کاشان و همچنین سایر شهرهای ایران ایجاد خواهد کرد.
سید مهدی رضوی زاده تصریح کرد: بازسازی و مرمت خانه‌های تاریخی کاشان در سال های ۷۳و ۷۴ نقطه عطفی برای شناسایی کاشان و جذب گردشگر بود.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در کاشان نقش مهمی در توسعه گردشگری جذب توریست دارد، خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران سعی می‌کنند بخشی از سرمایه خود را به بخش گردشگری اختصاص دهند و حضور راهنمایان گردشگری آینده روشنی برای صنعت گردشگری رقم خواهد زد.
دبیرخانه هفدهمین دوره کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگردی کاشان از امروز در خانه طباطبائی‌ها گشایش یافت.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com