• کدخبر: 1083
  • انتشار خبر: ۶:۴۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۲۵
  • چاپ خبر
با عقدکنان دو زوج جوان صورت گرفت:

جشن « پیوندهای آسمانی » در راوند

جشن « پیوندهای آسمانی » ویژه مزدوجین منطقه کاشان همراه با عقدکنان دو زوج جوان که زندگی مشترک خود را آغاز کردند در فرهنگ سرای المهدی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان در راوند برگزار شد.

 

به گزارش کاشان اول به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، مسوول امور روحانیون منطقه راوند، خزاق و طاهرآباد کاشان، با تبریک به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) و پیوند آسمانی این زوج جوان گفت: خرسندیم که آغاز فعالیت فرهنگی و اجتماعی فرهنگ سرای المهدی(عج) که با نام پرفروغ و پرخیر و برکت امام زمان(عج) پیوند خورده است، با ویژه برنامه ها و خدمات رسانی فرهنگی، دینی و مذهبی رقم می خورد.
حجت الاسلام مجتبی رجبی راوندی، با اشاره به اینکه خداوند با تمام نعمت هایی که آفریده، از ما طلب شکرانه می کند اظهار داشت: فرصت های الهی سبب ماندگاری و افزایش نعمت ها می شود و اگر انسان از کنار نعمت ها غفلت کند قهر و عذاب خداوند در زندگی انسان نمود پیدا می کند.

وی افزود: جن و انس موظفند همیشه شکرانه خداوند را بجای آورند و نعمتی که نصیب شان شده است تا قیامت گسترش پیدا می کند.

مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان نیز، شناخت هویت شهری و منطقه ای و محلی را در گرو برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی دانست و گفت: توسعه شهری در زمینه فعالیت های خدماتی وعمرانی ایجاد می شود و اقدامات فرهنگی در کنار آنها تکمیل کننده و تاثیرگذاراست.

مهدی نادعلی، معرفی ارزش های یک منطقه را در برگزاری جشنواره های فرهنگی و مذهبی ضروری دانست و افزود: منطقه راوند که به عنوان دیار قطب راوندی و شهر مومنین شناخته شده است شخصیت ها و بزرگانی را در خود جای داده که با برگزاری چنین کارگاه هایی می توان هویت منطقه را بهتر معرفی کرد.

وی، برگزاری جشن ” پیوندهای آسمانی” در این مکان فرهنگی را حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: این ویژه برنامه، انتقال دادن شروع زندگی مشترک بین زوج های جوان با ساده ترین امکانات و دور از تجملات را یادآوری می کند.

مدرس و استاد دانشگاه نیز، تعارف و رودربایستی با همسر را به عنوان اولین ضربه ای که به زندگی وارد می شود نام برد و گفت: آنچه که در ذهن زیبا باشد بودنش در جامعه زیباست و در خانه زیباتر خواهد بود بنابراین تعارف با همسر در خانواده را از اذهان دور کنیم.

دکتر غلامعباس کوچکی راوندی، مهارت “نه” گفتن را در زندگی حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: برخی مواقع با کلمه “نه” خیلی خوب می توان زندگی را سهل وآسان کرد و مانع از برخوردهای سنگین در زندگی شد.

وی، بعد از عقیده و مذهب “انتخاب همسر” را اصلی ترین و مهمترین انتخاب هر فرد عنوان کرد و افزود: انتخاب همسر و شریک زندگی با مطالعه می تواند تاثیر بیشتری در زندگی داشته باشد.

این استاد دانشگاه، رضایت بخشی زناشویی، صمیمیت و تعهد و احساس مسوولیت را به عنوان مولفه ها و نکات حائز اهمیت در زندگی مشترک زوجین نام برد و افزود: با تحقیقات ارئه شده ۷۳ درصد استحکام خانواده رضایت زناشویی است و ارتباط زناشویی صمیمیت را افزایش می دهد.

کوچکی راوندی، برخورد همسر در بدو ورود به منزل را مورد تاکید و راز زندگی مشترک را گفتگو با همسر ذکرکرد.

گفتنی است: جشن ” پیوندهای آسمانی” ویژه زوجین به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور زوجین منطقه راوند، برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مزدوجین با حضور مدرس دانشگاه، سخنرانی، اجرای نمایش، مولود خوانی و عقدکنان زوج جوان در فرهنگ سرای المهدی(عج) راوند برگزار شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com