• کدخبر: 10979
  • انتشار خبر: ۲:۴۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
  • چاپ خبر
استاندار اصفهان در نمایشگاه کتاب کاشان:

کاشان با میراث گرانبهای کتاب در تاریخ می درخشد

زرگرپور گفت: ایران یکی از سه کانون تمدن ساز بشری و خاستگاه علم و دانش و مدنیت و شهرنشینی با مردمانی پرتلاش و خلاق است؛ اما در طول سالیان با روی کار بودن حاکمان بی تدبیر به ویژه در دوره قاجار و پهلوی دچار عقب ماندگی و پسرفت و وابستگی به دیگر ملل شده بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، استاندار اصفهان صبح امروز در آیین گشایش دومین نمایشگاه کتاب کاشان در مصلای بقیه الله شهرستان با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مطالعه و نقش آن در توسعه کشور گفت: امروز شاهد رویداد فرهنگی بزرگی در شهر کاشان هستیم؛ شهری که نسبش با کتاب، کهنسال است و هنوز با میراث گرانبهای کتاب در تاریخ می درخشد.

رسول زرگرپور ضمن ابراز نگرانی از رشد بی امان فست فودها و کاهش غم انگیز کتابفروشی ها در چند سال گذشته در استان اصفهان افزود: در یکی دو سال گذشته با طرح های مبتکرانه ای چون نذر کتاب، طرح عیدانه و صبحگاه کتاب و … شاگرد اول شدن اصفهان در این طرحها بخشی از این نگرانی رفع شد.

وی بر هم اندیشی و تلاش برای آشتی بیشتر مردم با کتاب و رواج مطالعه همگانی و عرضه آثار فاخر به جامعه و تجلیل فعالان و ناشران تاکید و بیان کرد: این رویکرد، دستاوردهای مفید و موثری می تواند داشته باشد.
استاندار اصفهان پیشنهاد داد: برپایی نمایشگاه های کتاب استانی با تکریم خادمان کتاب پیوند بخورد.

زرگرپور خاطرنشان کرد: ایران یکی از سه کانون تمدن ساز بشری و خاستگاه علم و دانش و مدنیت و شهرنشینی با مردمانی پرتلاش و خلاق است؛ اما در طول سالیان با روی کار بودن حاکمان بی تدبیر به ویژه در دوره قاجار و پهلوی دچار عقب ماندگی و پسرفت و وابستگی به دیگر ملل شده بود.

استاندار اصفهان افزود: رویای تمدن بزرگ و جزیره ثبات در سالهای حاکمیت طاغوت، به سرابی بیحاصل بدل شده بود، اما در اوج ناامیدی، مردی از تبار خون در ۱۵ خرداد ۴۲ نهضت انقلاب را آغاز کرد و با یاری مردمی مجاهد انقلاب اسلامی ایران را در ۲۲ بهمن ۵۷ رقم زد.

زرگرپور در بخش دیگر صحبت‌هایش ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نهضت ۱۵ خرداد، انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم اظهارکرد: آنچه امروز از آرامش و امنیت داریم به برکت خون پاک شهداست.

زرگرپور با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی ایران به عنوان قدرت برتر منطقه و بازیگر اصلی ایفای نقش می کند، تصریح کرد: امروز بعد از گذشت ۳۸ سال به رغم تمامی تحریم ها و تهدیدها این انقلاب استوارتر به راه خود ادامه می دهد.

دومین نمایشگاه سراسری کتاب کاشان از سیزدهم تا هجدهم بهمن ماه سال جاری در مصلای کاشان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com