• کدخبر: 11303
  • انتشار خبر: ۶:۳۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
  • چاپ خبر
به دنبال اعتراض دانش‌آموزان براي جابه جايي يك مدرسه؛

رئیس آموزش و پرورش کاشان: مدارس تخریبی تخلیه می‌شوند

جابجایی دبیرستان پسرانه در کاشان در میانه سال تحصیلی موجب تجمع اعتراض خانواده‌ها و دانش آموزان و تعطیلی کلاس‌های درس شد.

به پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول به نقل از ایسنا دبیرستان دولتی پسرانه شهید مستوفی زاده فین کاشان در میانه سال تحصیلی به مکان دیگر منتقل شد که این اقدام منجر به تجمع اعتراض آمیز دانش آموزان در روز گذشته و تعطیلی کلاس‌های درس شده است.

مدیر اداره آموزش و پرورش کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، دلیل این جابجایی را هشدار اداره کل نوسازی مدارس عنوان کرد و گفت: ساختمان این مدرسه جزو مدارس تخریبی است و برای حفظ امنیت دانش آموزان مجبور به تخلیه آن در زمان کنونی شده‌ایم.

محمود خدمتی اظهار کرد: نامه‌ای از سوی اداره کل نوسازی مدارس مبنی بر تخریبی بودن ساختمام این دبیرستان ارسال شده است و با توجه به اتفاقاتی مانند آتش سوزی ساختمان پلاسکو، برای جلوگیری از حوادث مشابه، اداره آموزش و پرورش کاشان اقدام به جابه جایی این مکان آموزشی کرده‌ است.

وی پاسخ به این پرسش که چرا جا به جایی این مدرسه پیش از بازگشایی مدارس انجام نشده بود؟ افزود: زمان آغاز سال تحصیلی جاری شدت نا امنی این ساختمان چندان محرز نشده بود اما به محض یقین پیدا کردن درباره این موضوع اقدام به جابجایی مدرسه شد.

مدیر اداره آموزش و پروش کاشان با بیان اینکه در حال حاضر یکی از خیران شهرستان برای ساخت مدرسه جدید اعلام آمادگی کرده است، ادامه داد: برای جابجایی مدرسه مکانی در همین منطقه اجاره و تجهیز شده و هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

خدمتی گفت: دراین شرایطی که دولت بودجه لازم برای نوسازی مدارس را ندارد باید فرصت‌ها را قدر بدانیم و خیرین را دلگرم کرده و کاری نکنیم تا برای ورود به مدرسه سازی دلسرد شوند.

وی با بیان اینکه یک سوم مدارس کاشان تخریبی و یا نیازمند مقاوم سازی هستند، اظهار کرد: مدارسی که احتمال رود جان دانش آموزان را با خطر رو به روبه می‌کند، بی تردید تخلیه خواهد شد. سال گذشته نیز دبستان کمال‌الملک که به نظر می‌رسید ساختمان آن ایمنی کافی ندارد،‌ تخلیه و دانش‌آموزان را با دو شیفته کردن یک مدرسه دیگر،‌ به مکان جدید منتقل کردیم.

رییس اداره آموزش و پرورش کاشان در پاسخ به این پرسش که اجاره مدرسه کمال‌الملک به خانه تئاتر کاشان مشکل ساز نیست؟ گفت: این مکان دیگر دانش‌آموز ندارد و مسئولیت آن با آموزش و پرورش نیست و هر نهادی مسئولی که آن مکان را اجاره کرده پاسخگوی اتفاقات در آن خواهد بود.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com