• کدخبر: 11317
  • انتشار خبر: ۱۰:۰۴ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
  • چاپ خبر
دوشنبه سرنوشت ساز در انتظار کاشان؛

تقدیر از کاشان در جمع ۲۰ شهر برگزیده کشور/دارالمومنین جزو پنح نامزد پایتخت کتاب

کاشان به عنوان یکی از شهرهای برگزیده در زمینه ترویج کتابخوانی از سوی هیئت داوران سومین دوره انتخاب و معرفی پایتخت کتاب کشور معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول،در مراسم تقدیر از ۲۰ شهر برگزیده در زمینه ترویج کتابخوانی، از کاشان به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در این حوزه و یکی از پنج نامزد کسب عنوان پایتخت کتاب کشور تقدیر شد.

در این مراسم که با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین شهرداران و نمایندگان شهرهای منتخب در عرصه ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه کشور برگزار شد راهکارهای مختلف ارتقای سطح کتابخوانی و شاخص های مورد نیاز برای انتخاب پایتخت کتاب تبیین گردید.

۲۰ شهر برگزیده از میان ۱۰۲ شهر متقاضی، با توجه به گستره فعالیت ها و کیفیت اجرای طرح های کتابخوانی و میزان عزم عملی مناطق برای اشاعه فرهنگ مطالعه انتخاب شده که کاشان در میان پنج نامزد نهایی قرار گرفته است.

همچنین در حاشیه این نشست نمایندگان شهر منتخب کاشان شامل رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان دیداری با همایون امیرزاده مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتند که به بحث و بررسی پیرامون دستاوردهای منطقه در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پرداختند.

اعلام نهایی شهر موفق به کسب عنوان پایتخت کتاب روز دوشنبه هفته پیش رو دوم اسفندماه پس از آخرین بررسی  هیئت داوران جشنواره صورت می گیرد.

سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با ارائه ۱۴ طرح ترویج کتابخوانی نظیر زنگ مطالعه ویژه کارکنان ادارات، استند کتاب های نیم ساعته ویژه مطب پزشکان، نشست های یک کتاب یک نویسنده، اردوهای نیم روزه دانش آموزی، نذر کتاب، طرح کتاب ویژه اتوبوس های شهری، تربیت و ساماندهی مبلغان کتاب، متن خوانی کتاب های فرهنگی جریان ساز، اجرای مسابقات کتابخوانی ماهانه، ساخت کلیپ و نماهنگ های با موضوع کتاب و انتشار در فضای مجازی، معرفی کتاب و نویسنده آن در تبلیغات شهری با محوریت معرفی مفاخر و مشاهیر فرهنگی کاشان و …در جهت کسب عنوان پایتخت کتاب برای کاشان گام برداشته است.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com