• کدخبر: 11408
  • انتشار خبر: ۱۱:۳۷ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
  • چاپ خبر
معاون آموزش و پرورش کاشان:

توزیع متوازن دانش آموزان در رشته‌های تحصیلی/ مانع هجوم تحصیل کردگان جویای کار می‌شویم

حمید رضا کوچکی گفت: بر اساس سیاست‌های کلی نظام و قوانین برنامه پنجم توسعه موظف هستیم دانش آموزان را به صورت متوازن در شاخه‌های تحصیلی توزیع کنیم که حرکت در این مسیر باعث پرورش نیروهای مورد نیاز جامعه و مانع از هجوم تحصیل کردگان جویای کار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش کاشان در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: حدود ۶۴ درصد دانش آموزان پیش دانشگاهی این شهرستان در آزمون ورود به مراکز آموزش عالی پذیرفته شده اند که نسبت به سال قبل ۱٫۹ ( یک ممیز ۹ دهم) رشد داشته است.

حمید رضا کوچکی افزود: ۱۳ نفر از دانش آموزان کاشان رتبه های کمتر از ۱۰۰ را به دست آورده اند که بعد از ناحیه های سه و یک اصفهان بیشترین قبولی را داشته است.

به گفته وی، از مجموع دو هزار و ۱۶۳ نفر داوطلب ورود به مراکز آموزش عالی در شهرستان کاشان، ۱۵۰ نفر آنها با رتبه های کمتر از هزار به دانشگاه راه یافته اند که هفت درصد داوطلبان را شامل می شود.

کوچکی اظهار کرد: در گروه پسران، ۶۴٫۲۲ ( ۶۴ ممیز ۲۲صدم) درصد به دانشگاه راه یافتند که رشته ریاضی ۷۹٫۴۰ درصد (۷۹ ممیز ۴۰ صدم)  گروه علوم انسانی ۶۲٫۱۸ (۶۲ ممیز ۱۸صدم ) درصد و گروه علوم  تجربی ۴۸٫۱۵ (۴۸ ممیز ۱۵صدم) درصد پذیرفته شدگان را تشکیل می دهند.

وی گفت: در گروه دانش آموزان دختر نیز ۶۳٫۴۲ ( ۶۳ ممیز ۴۲ صدم ) درصد، قبول شدند که ۸۳٫۱۴ درصد (۸۳ ممیز ۱۴ صدم) در گروه ریاضی ، ۷۲٫۸۲ درصد (۷۲ ممیز۸۲ صدم)  در رشته ادبیات و علوم انسانی و ۵۰٫۳۲  درصد ( ۵۰ ممیز۳۲ صدم) در رشته علوم تجربی بودند.

این کارشناس آموزشی تصریح کرد: بر اساس سیاست‌های کلی نظام و قوانین برنامه پنجم توسعه موظف هستیم دانش آموزان را به صورت متوازن در شاخه‌های تحصیلی توزیع کنیم که حرکت در این مسیر باعث پرورش نیروهای مورد نیاز جامعه و مانع از هجوم تحصیل کردگان جویای کار می شود.

کوچکی گفت: ساماندهی سه بعدی منابع انسانی، فضا و دانش آموز منجر به بهبود کیفیت یاددهی، یادگیری دانش آموزان و توزیع متوازن آنها درشاخه ها و رشته های تحصیلی می شود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com