• کدخبر: 12365
  • انتشار خبر: ۹:۵۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
  • چاپ خبر

برگزاری ۲۰ برنامه و رویداد فرهنگی در بناهای تاریخی کاشان ویژه نوروز ۹۶

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان برنامه های فرهنگی و هنری نوروز ۹۵ را اعلام کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، محسن جاوری گفت: با توجه به تاکید ریاست محترم سازمان برای آمادگی بناهای تاریخی جهت اجرای برنامه های نوروزگاه این اداره در بناهای تحت پوشش خود برنامه فرهنگی متنوعی را تعریف کرده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان با تشریح این برنامه ها افزود: در روزهای نوروز ۹۶ گردشگران می توانند در مجموعه جهانی باغ تاریخی فین برگزاری شاهد نمایشگاه عکس زندگی نامه امیرکبیر،نمایشگاه عکس باغ های ایرانی،نمایشگاه کتاب کاشان شناسی و معرفی مشاهیر و بزرگان کاشان،ایستگاه نقاشی ،چیدن سفره هفت سین سنتی و غرفه های فروش صنایع دستی و رادیو محیطی باشند.

جاوری،در ادامه از ایجاد کارگاه سفالگری،کارگاه آموزشی باستان شناسی کودک و برپایی چند غرفه صنایع دستی در محوطه باستانی سیلک خبر داد و افزود: نمایشگاه پوستر، ایجاد غرفه صنایع دستی و برپایی نمایشگاه اسناد مردم شناسی منطقه فرهنگی کاشان از دیگر برنامه هایی است که در خانه تاریخی بروجردی در نوروز ۹۶ اجرا خواهد شد.

وی،برنامه ریزی  برای چاپ بیش از صد هزار برشور دوزبانه معرفی بناهای تاریخی و حدود ۳۰ هزار نقشه راهنمای گردشگری شهرستان با همکاری بخش خصوصی را از دیگر اقدامات ستاد نوروز این اداره است.

جاوری،ازتشکیل ۱۱ کمیته در قالب ستاد نوروزی گفت و اذعان داشت:برنامه ریزی جهت اجرای طرح های کاشان گردی و بافت گشت،انجام بازرسی های مشترک با دستگاه های ذیربط از تاسیسات گردشگری،استقرار راهنمایان در ابنیه تاریخی،خدمات اینترنت رایگان در قالب ارائه نرم افزارها و آپ های معرفی شهرستان،راهنمای صوتی و اجرای طرح خانه مسافر از برنامه های طرح ریزی شده برای روزهای نوروز ۹۶ است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان در ادامه افزود: کاشان آمادگی اسکان روزانه ۱۲ هزار نفر را در قالب تاسیسات اقامتی دائم و موقت را دارد.

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط فرش سجاده ای در اسفند ۲۵ام, ۱۳۹۵

بسیار عالی

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com