• کدخبر: 12561
  • انتشار خبر: ۱۰:۴۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱
  • چاپ خبر
در بخش های چهارگانه؛

برگزیدگان نخستین جشنواره طنز «تند و شیرین» اعلام شدند

اسامی نفرات و آثار برگزیده نخستین جشنواره سراسری طنز شهروندی کاشان با عنوان «تند و شیرین» در بخش های مختلف اعلام شد.

به گزارش کاشان اول، پس از سپری شدن فرآیند داوری و انتخاب آثار برگزیده نخستین جشنواره سراسری طنز شهروندی، اسامی هنرمندان برتر در بخش های شعر، داستان کوتاه، عکس و کاریکاتور توسط دبیرخانه این جشنواره اعلام شد.

علی فردوسی از اصفهان در بخش شعر به رتبه نخست دست یافت و محمدحسین مهدویان از قم و مصطفی مشایخی از کرج به ترتیب عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند؛ البته این گونه دارای بخش ویژه ای به نام شعر با گویش کاشانی بود که جواد جهان آرایی به عنوان شاعر منتخب معرفی شد.

پوریا اسکندرزاده از تهران در بخش داستان کوتاه به عنوان صاحب اثر برتر انتخاب شد و محمد گلی و زهره شعبانی به ترتیب از خراسان رضوی و کرج رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

محمدعلی خلجی از همدن نیز در بخش کاریکاتور در مقام کاریکاتوریست نخستین اثر برگزیده قرار گرفت و فخرالدین دوست محمد و الهام خلیلی مهر هر دو از کرمانشاه جایگاه های بعدی را به نام خود ثبت کردند.

عبدالرحمن مجرد از اردبیل در قسمت عکس این جشنواره، ثبت کننده عکس برتر شناخته شد و افشین میرزایی از گیلان و بهار نژند از اصفهان به رتبه های دوم و سوم دست یافتند.

نخستین جشنواره سراسری طنز شهروندی کاشان موسوم به«تند و شیرین» به همت فرهنگسرای علامه فیض کاشانی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با اهداف بهبود روابط شهروندی و مناسبات اجتماعی، بیان معضلات، معایب و رفتارهای ناهنجار، آموزش بهترزیستن و زندگی هدفمند به شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان،ارتقای فرهنگ پاکیزه نگه داشتن و حفظ و توسعه محیط زیست و فضاهای عمومی، ترویج روحیه مشارکت و همبستگی شهروندان، ایجاد انگیزه جهت ارائه آثار هنری ارزشمند و فاخر، توسعه و ارتقای اخلاق شهروندی، ترویج روحیه مشارکت و همبستگی شهروندان، ارتقای دانش هنرمندان طنزپرداز و نیز فرهنگ سازی و آموزش هنجارها و قوانین شهروندی، با میزبانی از آثار هنرمندان اقصی نقاط کشور برگزار شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com