• کدخبر: 12744
  • انتشار خبر: ۱۲:۱۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۰
  • چاپ خبر
سرگئی لاوروف:

حتی یک اقدام تروریستی از ایران ندیدیم/ حضور ایران و حزب الله در سوریه مشروع و به دعوت دولت آنجاست

وزیر امور خارجه روسیه با رد ادعای رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر حمایت تهران از تروریسم، حضور ایران و حزب الله در میدان عملیاتی سوریه را مشروع و مثبت عنوان کرد.

به گزارش کاشان اول به نقل از خبرگزاری مهر، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با «نشنال اینترست» با ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه ایران اصلی ترین حامی تروریسم است مخالفت کرد و گفت: حتی یک مورد هم وجود ندارد که با اتکا به آن، ادعای حمایت ایران از تروریسم را تایید کنیم.

لاوروف ادامه داد: گمان نمی کنم که دولت ترامپ در حال حاضر بر مبنای شعار ستاد انتخاباتی خود که در آن ایران را اصلی ترین کشور تروریستی توصیف می کرد، عمل کند.

وی تاکید کرد: دست‌کم آن هنگامی که روسیه در دهه ۱۹۹۰ با حملات تروریستی در شمال قفقاز روبرو بود، ما صدها تروریست خارجی از کشورهای همسایه ایران را شناسایی کردیم اما هرگز موردی از ایران ندیدیم.

لاوروف در ادامه اظهارات خود گفت: ایران هرگز حاکمیت روسیه را به چالش نکشیده و هر گز از ارتباط خود با گروه های اسلام گرا در جهت ترویج افراط گرایی و تخریب، سوء استفاده نکرده است.

وزیر امور خارجه روسیه در نهایت تاکید کرد: ایران بازیگر قدرتمندی در عرصه (معادلات سوریه) است و از سوی یک حکومت مشروع (دمشق) در آنجا حضور دارد. در عین حال ایران بر حزب الله نیز که به صورت مشروع در میدان سوریه حضور دارد، تاثیر گذار است. بنابراین می دانید که اگر همه ما خواهان براندازی و شکست تروریست ها در سوریه هستیم، باید هماهنگ با یکدیگر عمل کنیم.

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، دیروز طی اظهاراتی مدعی شد «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و همچنین ایران، اصلی ترین مانع برای پیشرفت مذاکرات هستند!

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com