• کدخبر: 13225
  • انتشار خبر: ۳:۵۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
  • چاپ خبر
معاون برنامه ریزی فرمانداری کاشان:

کشت ارگانیک سیاستگذاری اصلی کاشان در حوزه گل محمدی و عرقیات است

مسعود خاندایی گفت: مهم‌ترین اولویت و سیاستگذاری شهرستان در حوزه گل محمدی و عرقیات کشت ارگانیک و تولیدات ارگانیک است تا محصول با کیفیت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

به گزارش کاشان اول؛ معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری کاشان ظهر امروز در جلسه‌ای با حضور بخشدار، امام جمعه و مسئولان بخش قمصر و گلابگیران شهر قمصر که با هدف «بررسی مسائل و مشکلات گلابگیری سنتی» در شهرداری قمصر برگزار شد گفت: حفاظت از میراث فرهنگی، معنوی ملموس و ناملموس ضروری است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

مسعود خاندایی افزود: بازدید گردشگران داخلی و خارجی از باغ‌های گل و کارگاههای گلابگیری یکی از میراث فرهنگی ارزشمند منطقه و شهرستان است و شایسته است نسبت به ارائه خدمات مناسب به گردشگران تلاش کرده و با افرادی که به واسطه منافع آنی و کوتاه مدت خود خدشه ای به این میراث فرهنگی وارد می نمایند برخورد کنیم.

وی یادآور شد: افرادی که در قالب موتورسوار به گردشگران و میهمانان مراجعه نموده و آنان را با برخوردهای نامناسب به کارگاههای گلابگیری، باغات گل و «خانه باغ» هدایت می کنند، رفتارشان مغایر با شأن این میراث فرهنگی است.

خاندایی تأکید کرد: فرمانداری کاشان برابر با ضوابط و مقررات و با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده مقام محترم قضایی از اقدام قانونی نیروی انتظامی جهت حفظ نظم، امنیت و آرامش گردشگران حمایت کرده و برابر قانون با متخلفان برخورد می شود.

وی گفت: ساماندهی و آموزش راهنمایان گردشگری، معرفی مناسب شهر، شهرستان و منطقه به گردشگران به وسیله تهیه و چاپ و توزیع بروشورهای اطلاع رسانی و ارتقا زیرساخت ها و مجموعه های خدماتی ارائه محصولات مناسب و با کیفیت به گردشگران، از جمله اقداماتی است که ضمن احترام و تکریم گردشگر باعث حفظ میراث فرهنگی و درآمدزایی مردم می شود.

معاون فرماندار تأکید کرد: با عنایت به شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده، فرمانداری در حال تعریف، تهیه و طراحی سامانه ای است تا برندهای خوب و با کیفیت گلاب و عرقیات را بر اساس دریافت نظر مصرف کنندگان شناسایی کرده و ضمن برندسازی محصول آن را به مردم، گردشگران و مصرف کنندگان معرفی کند.

وی حمایت از بخش خصوصی برای برگزاری بازارچه های فصلی تولیدات شهر و منطقه و عرضه گلاب و عرقیات گیاهی به میهمانان و گردشگران را از دیگر حمایت های فرمانداری از تولید و اشتغال منطقه دانست و گفت: کاشان رتبه برترین عملکرد گل محمدی در سطح زیر کشت را از آن خود کرده و به لحاظ کیفیت و کمیت از بالاترین سطح برخوردار است.

خاندایی گفت: استان اصفهان با تولید ۴۰ هزار تن در واحد سطح رتبه نخست را از آن خود کرده و پس از آن استان آذربایجان، کرمانشاه، کرمان و فارس در جایگاه دوم تا پنجم پس از کاشان قرار گرفته اند.

وی تأکید کرد: مهم‌ترین اولویت و سیاستگذاری شهرستان در حوزه گل محمدی و عرقیات کشت ارگانیک و تولیدات ارگانیک است تا محصول با کیفیت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط ناشناس در فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۶

سلام. از حرف تا عمل فاصله زیادی است!!!!!!!!!!!۱

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com