• کدخبر: 13228
  • انتشار خبر: ۳:۳۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
  • چاپ خبر
با رضایت خانواده مرحوم راهی؛

اعضای بدن پاسدار جوان مرگ مغزی اهدا شد/ حامد یک فرزند ۲۰ روزه داشت

خانواده حامد راهی، پاسدار جوان کاشانی که در اثر تشنج دچار مرگ مغزی شده بود، عصر امروز رضایت خود را برای اهدای اعضای وی اعلام کردند.

به گزارش کاشان اول، خانواده حامد راهی، پاسدار جوان کاشانی که در اثر تشنج دچار مرگ مغزی شده بود، عصر امروز پس از تشخیص نهایی تیم پزشکی، رضایت خود را برای اهدای اعضای وی اعلام کردند.

برادر مرحوم حامد راهی در این رابطه در گفتگو با کاشان اول، گفت: خود برادرم در زمان حیات، داوطلبانه کارت اهدای اعضا گرفته بود و برای این کار اعلام آمادگی کرده بود و ما هم امروز با وجود سختی این تصمیم، به خواست قلبی او راضی شدیم.

غلامرضا راهی افزود: امیدواریم با اهدای اعضای برادرم به افرادی که چشم انتظار عضو پیوندی هستند، ضمن برگرداندن سلامتی و امید به تعدادی از بیماران؛ روح او هم فیض ببرد.

دوست این مرحوم که پیگیر امور بیمارستان و اهدای عضو وی بوده است، در گفتگویی جداگانه با بیان اینکه رضا راهی، شبانه در اثر تشنج به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل می‌شود، خاطرنشان کرد: پزشکان در همان ابتدا تشخیص مرگ مغزی می‌دهند و بلافاصله ایست قلبی هم برای او رخ می‌دهد.

محمدمهدی سعیدی ادامه داد: صبح امروز با رئیس بیمارستان آیت الله یثربی -که حامد راهی بعد از بیمارستان بهشتی به آن‌جا منتقل می‌شود- صحبت کرده و به این نتیجه رسیدیم که جمع بندی تیم پزشکی، قطع امید کامل از ادامه حیات وی است.

سعیدی افزود: دشوارترین مرحله، در میان گذاشتن این مسئله با خانواده حامد و جلب رضایت آنان برای اهدای اعضایش بود که ابتدا با برادران و پدر و سپس با همسر و مادر وی مطرح کرده که همه با وجود فضای احساسی، به تصمیمی عاقلانه رضایت دادند.

وی در خصوص مسائل شرعی پیرامون اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی، تصریح کرد: چون حامد مقلد رهبر انقلاب بود، برای اهدای اعضای وی، زمینه فراهمی داشتیم.

این دوست و همکار سابق حامد راهی با درخواست از خانواده بیماران مرگ مغزی برای تصمیم‌گیری سریع در چنین مواقعی گفت: خانواده بیماران مرگ مغزی با وجود سختی دل کندن از عزیزشان توجه داشته باشند هرچقدر در اهدای اعضا تاخیرکنند، تعدادی از اعضا دیگر قابل اهدا نخواهد بود.

سعیدی افزود: حامد راهی، فرزند ۲۰ روزه ای هم داشت و خانواده وی در کمال صبوری، تصمیمی کاملاً عاقلانه گرفتند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت مشاوره‌های دینی در حوزه‌های پزشکی خصوصا در چنین مواردی ابراز کرد: روحانی مستقر در بیمارستان بهشتی در این رابطه کمک شایانی کرد و باعث شد خانوده این مرحوم با اطمینان خاطر از جوانب شرعی و مجوز دینی اهدای عضو، اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

 

نویسنده

نوشته شده توسط محمد در فروردین ۳۰ام, ۱۳۹۶

ان شاالله خداوند روحش رو قرین رحمت کنه
و به خانواده ش و خصوصا همسرش صبر و اجر عطا کنه …

مرد آقایی بود
ان شاالله با شهدا محشور بشه

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com