• کدخبر: 14012
  • انتشار خبر: ۴:۲۲ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
  • چاپ خبر
آرایش دو لیست اصلی شورای شهر کاشان؛

کاشانی‌ها انتخاب می‌کنند: آبادانی «ناظم» یا رکود «وکیل»/ هراس اصلاح طلبان از اعلام نظر خود در مورد شهردار

مجموعه‌ای از مردودی‌ها در کارنامه اجرایی اصلاح‌طلبان در شهرداری کاشان، وقتی با عملکرد ضعیف اقتصادی و اجتماعی دولت یازدهم درهم می‌آمیزد، مولودی را می‌زاید که هیچ اصلاح‌طلب عاقلی حاضر به پذیرش مسئولیت آن نمی‌شود. اما از آن‌جا که به ناچار، پسر نشان از پدر دارد، باید برای ادامه حیات سیاسی و اجرایی خود، جامه اصلاح طلبی را از این فرزند به در کنند و با چراغ خاموش و در پوششی گمنام و بدون عنوان «اصلاح طلب»، با فرزندان نامادری که سهم «آیت‌الله زاده»، هستند، «همدل» شوند و روزگار سر کنند.

کاشان اول- صالح بدیعی/ اصلاح طلبان در اکثر شهرهای کشور با یک لیست مشخص و نشان‌دار وارد رقابت‌های انتخاباتی شورای پنجم شده اند. با توجه به اینکه اعضای هیئت های اجرایی -که در دولت یازدهم، خود اصلاح طلبان هستند- کار تأیید صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراها را انجام می‌دهند و شورای نگهبان نقشی در تایید یا رد آنان ندارد، طبعاً برای محک زدن میزان محبوبیت و گرایش مردم به سمت خود، بهانه ای به این عنوان که «نگذاشتند بیاییم» باقی نمانده است.

اصلاح طلبان کاشان هم زمانی در دوره اول انتخابات شورای اسلامی شهر کاشان با یک لیست تابلودار و با نشان دوم خرداد وارد صحنه رقابت های انتخاباتی و موفق به فتح صندلی های شورای شهر کاشان شدند. در آن دوره شهردار منتخب اصلاح طلبان، حسینعلی وکیل بود که کاندیدای دوره اخیر شورا شده است. کاهش سرعت پیشرفت شهر در زمان وکیل که درست بعد از مهندس ناظم رضوی پدر، سکاندار شهرداری شد، هنوز مانند ترمزی محکم، توقف رشد کاشان را به یاد مردم می‌آورد.

برخلاف آن توقف پیشرفت و آبادانی شهر که با بر سر کار آمدن شهردار اصلاح طلبان در سال ۷۸ رقم خورد و برای همه مردم شهر ملموس بود، فساد مالی و تخلف کیفری برخی اعضای همان شورای شهر اول چیزی نبود که همه مردم شهر از آن مطلع باشند! محکومیت و زندانی شدن عضو اصلاح طلب شورا به جرم فساد مالی، حتما مدال افتخاری برای بدنه اصلاح طلبان به حساب نمی‌آید که با نمایش آن بخواهند رأی شهروندان را به سبد اصلاح طلبی بریزند.

فروش زمین موسوم به «کافه شربتی» به کمتر از نصف قیمت -که از سرمایه‌های شهرداری بود- و  مجوز دادن بی‌رویه به پاساژهای رنگارنگ سبز و سفید و سرخ و شفق که بدون پارکینگ در شلوغ‌ترین خیابان کاشان احداث شده و به ترافیک شهر، گره کور زده است و مواردی از این قبیل، خوب در یاد مردم مانده است؛ چرا که هرروز با تبعات آن سروکار دارند.

مجموعه‌ای از مردودی‌ها در کارنامه اجرایی اصلاح‌طلبان در شهرداری کاشان، وقتی با عملکرد ضعیف اقتصادی و اجتماعی دولت یازدهم درهم می‌آمیزد، مولودی را می‌زاید که هیچ اصلاح‌طلب عاقلی حاضر به پذیرش مسئولیت آن نمی‌شود. اما از آن‌جا که به ناچار، پسر نشان از پدر دارد، باید برای ادامه حیات سیاسی و اجرایی خود، جامه اصلاح طلبی را از این فرزند به در کنند و با چراغ خاموش و در پوششی گمنام و بدون عنوان «اصلاح طلب»، با فرزندان نامادری که سهم «آیت‌الله زاده»، هستند، «همدل» شوند و روزگار سر کنند.

مصیبت مضاعف برای این گروه که مجبورند «همدلی» با نابرادری‌های خود را تحمل کنند تا مگر به بازی گرفته شوند، موفقیت چشمگیر شهردار کنونی کاشان است. شهردار فعلی به گونه ای عمل کرده است که حتی مخالفان «همدل» نیز از ترس ریزش رای و از دست دادن سبد رای خود، حاضر نیستند مخالفتشان را علنی و به افکار عمومی اعلام کنند. مخالفتی که تا پیش از این، در شورای چهارم و بر شورای چهارم، فراوان اعلام شده و به صحن رسانه‌های شهر کشانده شده بود.

در نهایت این مردم کاشان هستند که با مقایسه دوران شهرداری دو چهره محوری در دو لیست اصلی شورای شهر پنجم، انتخاب می‌کنند که می‌خواهند با رای به شهردار پدر، به شهردار پسر برای ادامه کار میدان بدهند و دوران طلایی شهرداری ناظم رضوی پدر را تکرار کنند یا اینکه با رأی به لیست پوششی اصلاح‌طلبان، عرصه را از ناظم رضوی پسر بگیرند و شهر را به رکود وکیلی برگردانند.

انتهای پیام/

 

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com