• کدخبر: 14262
  • انتشار خبر: ۳:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۹
  • چاپ خبر
مصاحبه خواندنی با قصاب کاشانی؛

قدرت خرید گوشت مردم کم شده است/ قصاب‌های بی‌انصاف گوشت گوسفند ماده را به جای نر قالب می‌کنند

قصاب بی انصاف کسی است که مشتری اش یک کیلو گوشت نر می خواهد ولی قصاب بدون اینکه بگوید نداریم به او گوشت ماده بدهد که دیرپز و ارزان‌تر است و پول گوشت نر را بگیرد.

به گزارش کاشان اول؛ ماشاالله غبرائی بیدگلی، از قصاب های باسابقه کاشان؛ از ۱۴ سالگی به شغل قصابی مشغول است. مدت ۵۰ سال در تهران زندگی کرده و چند سالی است که به خاطر فرزندانش که آن ها هم به این شغل مشغولند به کاشان بازگشته است.

وضعیت قیمت گوشت در حال حاضر چگونه است؟ ثابت است یا نوسان دارد؟
ما مشتری هایمان کمی فرق دارند و معمولا فقط گوشت بره می‌آوریم. تغییر قیمت گوشت بره الان ساعتی شده است در عوض روزی! موقعی را به یاد دارم که در دامداری های کاشان جا برای گوسفندان و بز کم بود ولی الان ما مجبوریم به دلیل این کمبود برای آوردن دام به قم برویم و چون کاشان گوشت بز مصرف می کنند، به خاطر اینکه چربی ندارد همه گوشت قرمزخور شده اند.

چه عواملی قیمت گوشت را تعیین می کند؟
در ابتدای این سوال باید توضیحی بدهم و آن هم اینکه در کاشان هر قصابی گوشت مورد نیازش را خودش باید تامین کند و ارگانی که گوشت را تحویل ما بدهد با نرخ مشخص وجود ندارد. همچنین در کاشان دامداری بزرگ وجود ندارد و اگر هم کسی تعداد زیادی دام داشته باشد، همه را به قم تحویل می دهد و ما مجبوریم برای خرید به آنجا مراجعه کنیم. به خاطر گران بودن علوفه خرج یک گوسفند که در روز دوهزار تومان است در کنار تهیه علوفه های دیگر به عهده قصاب است. در کشتارگاه کاشان، کشتن هر دامی ۱۰ هزار تومان هزینه دارد و هر گوسفندی بعد از یک روز از کشتن آن به دست ما می‌رسد و نیم کیلو از وزن آن کسر می شود و این کسری ها به قیمت گوشت اضافه می کند.

مردم کاشان اکثرا گوشت بره مصرف می کنند اما بدون چربی (دنبه) و ضرر دنبه را قصاب مجبور است به همراه گوشت بگیرد. در این میان اگر مخلوط ببرند، قیمت چند هزار تومنی مناسب‌تر است. با این حال در یکی از فروشگاه های بزرگ شهر گوشت حیوان متناسب با هر قسمت از آن و به طور جداگانه با قیمت های بالایی به فروش می رسد. با این اوصاف باید بگویم قیمت گوشت به دام زنده و کشتارگاه بستگی دارد . وقتی دام زنده زیاد شود، خود به خود قیمت ها کاهش پیدا می کند و برعکس آن باعث افزایش قیمت گوشت می شود.

یکی از دلایلش در فصل زمستان این است که به علت بسته بودن برخی راه ها دامدار دامش را به شهرهای مختلف نمی برد چون امکان تلف شدن دام وجود دارد. در کل کمبود همیشه قیمت را بالا می برد و با وفور آن کاهش قیمت خواهیم داشت.
آیا در حال حاضر نسبت به سه، چهار سال گذشته میزان خرید گوشت توسط مردم تغییری کرده است؟ کمتر شده یا بیشتر شده یا فرقی نداشته است؟

بله تغییر داشته ایم. قدرت خرید مردم خیلی کم شده است و الان هر جا که قیمت ارزان تر باشد، مردم به آنجا مراجعه می کنند و شاید گوشت بره یا نر و ماده بودنش برایشان فرقی نکند و فقط دنبال قیمت پایین هستند. البته در برخی نقاط شهر اینگونه است. مثلا اگر کسی قبلا پنج کیلو از من خرید می کرد، الان دو کیلو خرید می کند و مصرف هم به خاطر گران شدن گوشت پایین تر آمده است.


آیا صادرات و واردات گوشت تاثیری روی قیمت آن دارد؟
بله تاثیر دارد. خروج دام زنده از مرز باعث کمبود همین دام در کشور است و در ادامه اش افزایش قیمت گوشت را به دنبال دارد. اکنون در تهران و اصفهان گوشت وارداتی دارد به فروش می رسد، ولی در کاشان جایی برای فروش آن ندارد.
گوشت مورد نیاز کاشان از کجا تامین می شود؟ از گله های گوسفند و گاو روستائیان یا از مجموعه های صنعتی پرورش گاو و گوسفند؟
دام مورد نیاز کاشان اکثرا از قم تهیه می شود. به علت مصرف پایین گوشت گاو در شهرستان، گوساله هایی که اینجا پرورش می دهند به شهرستان ها و تهران فرستاده می شود. در مورد گوسفند باید بگویم که تعدادشان محدود است، گله دار هر وقت دامش آماده شد، به ما به قیمت قم می فروشد. از روزی که اینترنت آمده، تمام ایران از قیمت دام به صورت روزانه مطلع هستند و بعضی جاها مثل کردستان کمی ارزان تر می فروشند.
قیمت گوشت گاو و گوسفند چقدر تفاوت دارد؟
تقریبا یکی شده است. چون گوشت گاو بدون استخوان است و گوسفند با استخوان فروخته می شود.
در این شغل چه خاطره ای شما را بسیار خوشحال یا غمگین کرده است؟
خاطره خوش من این است که گاهی بتوانم به کسی که نیازمند است در حد وسعم کمک کنم تا محتاج کسی دیگر نشود. وقتی می بینم کسی برای همسرش که بیماری ام اس دارد، مبلغ بالایی احتیاج دارد تا بهتر شود و نمی توانم برایش جور کنم واقعا ناراحت می شوم. البته دوستانی دارم که آن چه در حد توانشان است به این ها کمک می کنند.
ثروتمندانه ترین و فقیرانه ترین خرید گوشت از شما تا کنون چقدربوده است؟
از نیم کیلو و گاهی چند هزار تومن دارم تا ده کیلو در ماه. و معمولا اکثر افراد در ماه یک مرتبه گوشت می خرند.
از نظر شما ویژگی های یک قصاب خوب و با انصاف چیست؟ و در مقابل قصاب بی انصاف چگونه است؟

قصاب خوب همیشه باید رحم داشته باشد. مشتری را راضی از در راهی کند و آن چیزی که می خواهد در اختیارش قرار دهد و برای فروش اجبار نکند. مشتری که بگوید خدا برکت بدهد، همین برایش کافی است. اما قصاب بی انصاف نباید داشته باشیم، از قدیم می گویند از هر دستی بدهی از همان دست می گیری. بی انصاف کسی است که مشتری اش یک کیلو گوشت نر می خواهد ولی قصاب بدون اینکه بگوید نداریم به او گوشت ماده بدهد و پول گوشت نر را بگیرد. (گوشت ماده دیرپز و ارزان تر است).
مردمی که توان خرید گوشت گوسفند ندارند، برای جایگزینی آن چه چیزی مصرف می کنند؟
اکثرا مواد آماده می گیرند مثل سویا، تن ماهی و تخم مرغ و کمتر کسی است که اصلا قدرت خرید گوشت را ندارد؛ حتی اگر شده با یارانه گوشت به مقدار کم می خرند.
به نظرتان برای اضافه نشدن به قیمت گوشت و حتی ارزان تر شدن آن چه راه هایی وجود دارد؟
همانطور که گفتم باید صادرات دام قطع شود تا دام بیشتر شود و قیمت کاهش یابد و اگر مثل الان دام کم باشد قیمت بالا می رود.
مشتری ها عموما چقدر گوشت می خرند؟ شما نسیه هم می دهید؟
تقریبا تا دو کیلو. نسیه هم اگر کسی را بشناسم می دهم.
قدیمی ها تعریف می کنند که موقع خرید گوشت از قصاب قسمت خاصی از گوشت را می خواستند و او هم بدون اعتراض گوشت را می فروخت، شما در این صورت چه کار می کنید؟
اینجا مشتری هر قسمتی را که بگوید من وظیفه دارم به او همان قسمت از گوشت را بدهم. به فرزندانم هم گفته ام رضایت مشتری را در صدر کارهایشان قرار دهند.
تخلف صنف قصاب ها چیست؟
صنف ما تخلف خاصی ندارد و شاید اگر باشد یکی چربی و دنبه زیاد دادن همراه با گوشت به مشتری است و دیگری گران فروشی است. ما چون زیر نظر بهداشت و دامپزشکی هستیم و آن ها هفته ای دو یا سه مرتبه نظارت دارند و همچنین دامپزشک مدام در کشتارگاه وجود دارد، گوشت خراب و فاسد نداریم. آن ها گوشت را معاینه می کنند و لیبل می زنند و فردای آن روز برایمان می فرستند که مصرف آن تا سه روز فرصت دارد.
مسئولان صنف شما برای کنترل قیمت ها و نظارت بر قصاب ها چه کارهایی انجام می دهند؟
تقریبا ماهی یک بار جلسه ای در فرمانداری دارند. البته این جلسات برای همه ی صنف ها برگزار می شود. از هر صنفی مسئولان می روند و با اطلاعات مربوطه نرخ را تعیین و مدیریت بر نظارت را نیز بررسی می کنند.

به نظر شما دولت چه کمکی می تواند به روستائیان در زمینه دام داشته باشد؟
باید علوفه به آنان با قیمت مناسب داده شود زیرا خود کاشان علوفه چندانی ندارد و فقط کاه را می تواند تهیه کند که کاه خالی به درد دام نمی خورد و در کنارش جو و یونجه و غیره هم احتیاج است و اکثر جویی که در اطراف کاشان است صرف موارد زیاد دیگر می شود تا دام که آن ها را نیز دلال می خرد و برای خارج از کاشان می برد. خود دامدار هم اگر بخواهد بکارد به علت کم آبی نمی تواند و کمبود زمین هم برای بعضی ها مزید بر علت است. همچنین آبیاری غیر قطره ای و زدن چاه های بی رویه کم آبی را بیشتر کرده است.
انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط شهروند در خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۶

جالب بود تشکر

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com