• کدخبر: 14431
  • انتشار خبر: ۹:۵۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۷
  • چاپ خبر
گفتگوی اختصاصی کاشان اول با حجت الاسلام قرائتی؛

تعدد هیئت‌ها اگر فتنه در آن نباشد، عیبی ندارد/ ساخت چند حسینیه در یک محله که کار حرامی نیست

حجت الاسلام محسن قرائتی گفت: تعدد هیئت‌ها اگر فتنه در آن نباشد، عیبی ندارد و حتی اگر در هر خانه‌ای هم روضه بخوانند، مشکلی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، رئیس ستاد اقامه نماز در گفتگو با خبرنگار کاشان اول، علیرغم انتقاد بسیاری از کارشناسان و بزرگان مذهبی شهر به تعدد هیئت‌ها در شهرستان کاشان، در اظهارنظری متفاوت، عنوان کرد: تعدد هیئت‌ها اگر فتنه در آن نباشد، عیبی ندارد و حتی اگر در هر خانه‌ای هم روضه بخوانند، مشکلی ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی، درگیری بین هیئت‌ها را نامناسب دانست و تصریح کرد: اگر هیئت‌ها درگیر می‌شوند، این درگیری بد است، اما اگر این هیئت‌ها سینه می‌زنند، درگیری هم نداشته باشند، خوب است.

وی این دغدغه را که در هر کوچه‌ای چند هیئت و حسینیه وجود دارد و هزینه‌های زیادی صرف آن می‌شود، مسئله مهمی ندانست و اظهار کرد: این چیز مهمی نیست، چرا که کار حرامی انجام نمی‌دهند.

حجت الاسلام قرائتی وجود هئیت‌های گوناگون با عناوین و اشکال مختلف در کوچه‌های شهر را نه تنها نگران کننده ندانست، بلکه بسیار مفید دانست و در این رابطه بیان کرد: اگر در هر کوچه‌ای هیئت باشد، بچه‌های کوچه فعال می‌شوند.

وی که خود اهل کاشان و از فرهنگ محله‌ها و هیئت‌های قدیمی کاشان با خبر است، خاطرنشان کرد: اگر گفتند برویم محله پشت مشهد، پشت مهدی‌ها گفتند برویم فین، فینی‌ها گفتند برویم برزک، اگر از این خیابان بگویند برویم خیابان دیگر، خوب است.

جالب اینجاست وقتی عده‌ای تعدد هیئت‌ها را به بزرگترین معضل این شهر تبدیل می‌کنند، حجت الاسلام قرائتی با آن سادگی و بساطت نگاه خود با اظهار نظری ساده اما راه‌گشا که نیمه پر لیوان را در نظر دارد، مسئله تعدد هیئت‌های کاشان را ظرفیتی برای فعالیت هر چه بیشتر جوانان این شهر می‌داند. امیدواریم سایر مسئولان فرهنگی شهر هم این نگاه ساده و مثبت را سرلوحه خود قرار دهند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com