• کدخبر: 14855
  • انتشار خبر: ۱۲:۰۴ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
  • چاپ خبر
در آستانه روز جهانی قدس؛

شکست خط فکری مصالحه؛ از فلسطین تا ایران/ هر چه موفقیت داشته‌ایم از مقاومت است

حجت الاسلام بصیرتی گفت: گروه‌های فکری انحرافی سعی دارند تا علت مشکلات را عدم ارتباط با سلطه‌گران، معرفی کنند، در حالی که ما هر چه پیروزی داشته‌ایم از مقاومت بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، مسئول بسیج اساتید مرکز مدیریت حوزه علمیه کاشان با توجه به در پیش بودن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، اظهار کرد: موضع جمهوری اسلامی درباره تمام کشورها این است که مردم آن کشورها باید برای کشور خودشان تصمیم بگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی بصیرتی با بیان اینکه دست برداشتن از مقاومت، توسط مردم فلسطین اتفاق نیفتاده است، تصریح کرد: یک تعداد از مسئولان فلسطینی هستند که دست از مقاومت برداشته و با اسرائیلی‌ها کنار آمده‌اند، همانطور یک عده از مسئولان ما هم فکر می‌کنند با دست برداشتن از مقاومت و مصالحه با دشمنان، می‌توان مشکلات را حل کرد.

وی افزود: یک عده با قدرت و ظلم، مردم را منصرف کرده‌اند- عمدتا در کرانه باختری- که آن هم، همه مردم نیستند؛ اما در غزه که موضوع اصلی، الآن غزه است و جمهوری اسلامی روی آن تمرکز بیشتری دارد، این اتفاق نیفتاده است.

حجت الاسلام بصیرتی، فلسطین را یک ملت آواره در کشورهای مختلف توصیف کرد و گفت: آنهایی که آواره هستند با این آوارگی کنار نیامده‌اند، آنهایی که زندانی هستند با این زندانی بودن، کنار نیامده‌اند و خانواده‌هایی که شهید و اسیر داده‌اند، هنوز هم در ظلم صهیونیست‌ها درگیر هستند، هیچکدام از اینها با این ظلم، کنار نیامده‌اند.

مسئول بسیج اساتید مرکز مدیریت حوزه علمیه کاشان تاکید کرد: شاهد آن بودیم که هم در داخل کشور ما و هم در فلسطین، کسانی که قصد داشتند با مصالحه، مشکلات را حل کنند، نه تنها مشکلات حل نشد، بلکه روز به روز بر مشکلات افزوده شد.

وی تنها راه حل مشکلات را طبق آیات قرآن، «الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا»، مقاومت دانست و اظهار کرد: در تمام زمینه‌ها این مقاومت است که می‌تواند ما را به پیروزی برساند.

حجت الاسلام بصیرتی بیان کرد: جمهوری اسلامی، به عنوان سمبل مبارزه با ظلم، در دنیا شناخته می‌شود و مواضع اصلی نظام توسط رهبری نظام تعیین می‌شود، اما اگر دولت‌ها در بعضی جاها کوتاه بیایند، ممکن است مردم دنیا و کسانی که مشغول مقاومت هستند را دلسرد کند.

وی ضمن اظهار تاسف از اینکه گروه‌های فکری منحرفی در کشور، در حال تلاشند تا دشمن را جور دیگری معرفی کنند، عنوان کرد: قرآن از ۱۴۰۰ سال پیش بیان کرده «لتجدن اشد الناس عداوه لالذین آمنوا الیهود» هر کجا که پای ایمان در میان است، یهود به عنوان دشمن حضور دارد؛ یعنی آنها یهودیانی که قصد سلطه بر تمام دنیا و مسلمانان را دارند.

مسئول بسیج اساتید مرکز مدیریت حوزه علمیه کاشان با تاکید بر اینکه قرآن، مسیر جامعه اسلامی را مشخص کرده است و اصلی‌ترین دشمنان نظام ایمانی را در هر کجای تاریخ، سلطه‌گران صهیونیست معرفی کرده، اظهار کرد: کسانی که با این سلطه‌گران و تفکر آنها، نزدیکی بیشتری دارند، دشمنی آنها با نظام ایمانی قطعاً بیشتر خواهد بود.

به گفته این کارشناس فرهنگی یک عده در دنیا این تفکر را تبلیغ می‌کنند که ما با همه، دوستی و سازش داریم و دیگر از کلمه مرگ استفاده نکنیم و می‌خواهند این تفکر را به جامعه تزریق کنند که این دشمنی است که علت مشکلات جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام بصیرتی تاکید کرد: شاید این خطرناک‌ترین انحرافی است که در جامعه ما پدید می‌آید؛ گروه‌های فکری انحرافی سعی دارند تا علت مشکلات را عدم ارتباط با سلطه‌گران، معرفی کنند، در حالی که ما هر چه پیروزی داشته‌ایم از مقاومت بوده است.

وی افزود: عملیات موشکی موفقیت‌آمیز سپاه در پاسخ به حملات تروریستی تهران، نشان‌ دهنده موفقیت صنایع نظامی ما با اتکاء بر هوش و توان جوانان و ظرفیت‌های داخلی و بدون وابستگی به خارج از کشور بود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com