• کدخبر: 14859
  • انتشار خبر: ۱۱:۵۵ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
  • چاپ خبر
مسئول بسیج اساتید دانشگاه کاشان:

حرف اصلی شهید چمران پشتیبانی از ولایت فقیه بود/ دانشگاه نباید محل تاخت و تاز سیاسی قرار گیرد

پرفسور صفایی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود نیمی از اساتید کاشان عضو بسیج اساتید هستند، بیان کرد: استاد دانشگاه نباید تنها به آموزش چند فرمول اکتفاء کند، بلکه باید دانشجویان را به لحاظ علمی پژوهشگر و از لحاظ شخصیتی نسبت به مسائل اجتماعی حساس بار بیاورند تا برای مملکت مفید باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، استاد تمام شیمی آلی و مسئول بسیج اساتید دانشگاه کاشان، شهید چمران را الگویی برای همه اساتید دانشگاه دانست و اظهار کرد: شهید چمران برای مردم و نظام اسلامی، از همه چیز خود گذشت و  اگر امروز حضور داشت، حرف اصلی‌اش اطاعت از ولایت فقیه بود.

پرفسور جواد صفایی قمی با بیان اینکه اساتید دانشگاه به عنوان فرماندهان جنگ نرم معرفی شده‌اند، آنها را دعوت به پیروی از فرامین مقام معظم رهبری کرد تا بتوانند هدایت کننده افسران جنگ نرم، یعنی دانشجویان باشند.

وی افزود: ولایت فقیه به عنوان پایه اصلی نظام اسلامی، امروز مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است؛ اساتید و روشنفکران جامعه هستند که می‌توانند این پایه را محکم نگه دارند، که اگر کوچک‌ترین خللی به آن وارد شود به این راحتی قابل جبران نخواهد بود.

استاد تمام گروه شیمی آلی دانشگاه کاشان، ضمن اشاره به نقش بسیج اساتید در تهیه نقشه جامع علمی کشور، اظهار کرد: بسیج اساتید هر کجا در مسائل علمی و فرهنگی احساس کند که کاری بر زمین مانده است، وارد عرصه می‌شود.

صفایی تصریح کرد: در طول این چند سال با توجه به مشکلات سیاسی و فرهنگی‌، به ویژه در رابطه با مسئله برجام، بسیج اساتید بیانیه صادر کرده و به مسئولان، مخصوصاً رئیس جمهور، تذکر داده است.

عضو انجمن شیمی آمریکا ادامه داد: برای نمونه ساخت ماهواره شریف ست در دانشگاه شریف، با هدایت و نقش آفرینی اساتید بسیجی از جمله دکتر روستاآزاد انجام شده است، اما مسئولان آنطوری که باید، از بسیج اساتید استفاده نمی‌کنند؛ در حالی که بسیج اساتید اعلام آمادگی کرده و در همه زمینه‌ها می‌تواند موثر باشد.

وی تاکید کرد: اساتید و نخبگان بسیجی زحمت‌های زیادی می‌کشند تا قدرت و ظرفیت علمی این مملکت را نشان دهند و اینکه استعدادهایی در این کشور وجود دارد که می‌تواند باعث پیشرفت کشور شود، اما سیاستمداران از آنها استفاده نمی‌کنند و یا اینکه سیاسی برخورد می‌کنند.

معاونت اسبق دانشکده علوم دانشگاه کاشان ضمن انتقاد از سیاسی کاری در دانشگاه‌ها، گفت: در دانشگاه‌ها به جای اینکه علم را فارغ از تمام سیاسی‌کاری‌ها در نظر داشته باشیم، شاهد آن هستیم که با علم هم سیاسی برخورد می‌شود و دانشگاه را محل تاخت و تاز قرار داده‌اند.

صفایی ضمن اشاره به فعالیت‌های بسیج اساتید دانشگاه کاشان، عنوان کرد: جلسات تفسیر قرآن، دعا و حلقه‌های صالحین از جمله برنامه‌های فرهنگی بسیج اساتید است؛ در هر ده دانشکده دانشگاه کاشان، حلقه صالحین برگزار شده و حلقه‌های علمی در همه زمینه‌ها، در دانشگاه فعال هستند.

پژوهشگر برگزیده دانشگاه کاشان با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود نیمی از اساتید کاشان عضو بسیج اساتید هستند، بیان کرد: استاد دانشگاه نباید تنها به آموزش چند فرمول اکتفاء کند، بلکه باید دانشجویان را به لحاظ علمی پژوهشگر و از لحاظ شخصیتی نسبت به مسائل اجتماعی حساس بار بیاورند تا برای مملکت مفید باشند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com