• کدخبر: 14867
  • انتشار خبر: ۲:۰۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
  • چاپ خبر
با پیگیری نماینده کاشان و آران و بیدگل در مجلس محقق شد؛

️تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی کاشان در هیات دولت

طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی کاشان در تاریخ ۹۶/۳/۲۴ به تصویب هیات وزیران رسید و شرایط آغاز عملیات اجرایی این منطقه اقتصادی در کاشان فراهم شد.

به گزارش کاشان اول به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ سرانجام طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی کاشان با پیگیری های سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران وبیدگل در مجلس، در تاریخ ۹۶/۳/۲۴۴ به تصویب هیات وزیران رسید و شرایط آغاز عملیات اجرایی این منطقه اقتصادی در کاشان فراهم شد.

بنابراین گزارش؛ به دلیل عدم تصویب طرح جامع این منطقه و عدم اخذ مجوز زیست محیطی، علیرغم پیگیری اعتبار ۲ و نیم میلیارد تومانی در سال نود و پنج و تصویب آن در ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) انجام هرگونه عملیات عمرانی برای این منطقه امکان پذیر نبود که با پیگیری های نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس دهم و تصویت طرح جامع آن در تاریخ ۲۴ خرداد ۹۶ در هیات دولت، راه برای اجرای عملیات عمرانی در این منطقه باز شد.

همچنین مجوز زیست محیطی این منطقه پس از یک سال پیگیری و تعلل در استان اصفهان، نهایتا در ماه قبل، برای تایید نهایی به سازمان محیط زیست کشور ارسال شد. در صورت صدور مجوز زیست محیطی، عملیات فنس کشی دویست هکتار آن که مجددا در سال جاری تامین اعتبار شده است آغاز می شود.
برای تحقق منطقه ویژه اقتصادی کاشان از ابتدا تاکنون به صورت خلاصه اقدامات و پیگیری های زیر انجام شده است:

۱۳۸۶ – انجام مطالعات اولیه در دولت نهم
۱۳۸۸- تصویب طرح اولیه در کمیسیون اقتصادی دولت
۱۳۸۹ – تصویب طرح کلی ۲۳ منطقه آزاد کشور از جمله کاشان در مجلس شورای اسلامی
۱۳۸۹- ابلاغ قانون ایجاد ۲۳ منطقه آزاد توسط رئیس جمهور وقت به دستگاه های ذیربط
۱۳۹۱ – تعیین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران بعنوان مسئول فعالیت منطقه ویژه اقتصادی کاشان در هیئت دولت دهم
۱۳۹۳- معرفی مدیر و تصویب چارت سازمانی منطقه ویژه اقتصادی کاشان، تملک زمین و انتقال اسناد اراضی از سازمان منابع طبیعی و واگذاری آن به سازمان منطقه ویژه
۱۳۹۴- کلنگ زنی منطقه اقتصادی با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت
۱۳۹۶ – تصویب طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی کاشان در هیات دولت/

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com