پایگاه خبری تحلیلی شهرستان کاشان

اعتکاف دانش‌آموزی کاشان و هدایای مادی و معنوی آن/تصاویر

کدخبر: 14903
تیر ۲, ۱۳۹۶ در ساعت ۴:۲۳ ق.ظ

به گزارش کاشان اول سومین روز از اعتکاف رمضانیه ۷۰ دانش آموز مدارس دخترانه کاشان در حالی برگزار شد که سالن مسجد به صفوف رحل های قرآن مزین شده و معتکفین آماده می شدند تا به استقبال جلسه تلاوت روزانه قرآن بروند.

ابتدای تلاوت حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی ریاست سازمان تبلیغات و هیئت همراه به شبستان مسجد حضرت ام‌البنین وارد شده و در جمع معتفکین حاضر شد.

این مدرس حوزه علمیه با اشاره به جایگاه باعظمت قرآن عنوان کرد: محور در تلاوت قرآن تدبر و تفکر در آیات قرآنی است؛ این اهمیت تا بدان جاست که قرآن از مومنان شکایت می‌کند که چرا کم در آیات تدبر و تفکر می‌کنند.

سخنران جلسات مذهبی کاشان افزود: اگر تدبر در قرآن در جامعه نهادینه شود، بروز بدبختی و انحراف در جامعه معنا ندارد.

وی با اشاره به اهمیت شب زنده داری و احیاء ابراز کرد: روایات به ما می گویند اگر می‌خواهید اهل بهشت باشید شب‌زنده‌دار باشید.

حسینی ادامه داد: اعتکاف چنین فرصتی است، فرصت تمرین و ممارست برای انس با قرآن، تدبر در قرآن، و شب‌زنده‌داری و فضای ویژه اعتکاف و جمع شدن مومنان به دور هم چنین فرصتی را استثنائی می‌کند.

در حاشیه این دیدار، حجت‌الاسلام و المسلمین احمدی نمایندگی ناحیه سپاه کاشان به جمع معتفکین پیوست و  ضمن تشکر از دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان اعتکاف به طرح سوال درباره کیفیت برنامه‌های آموزشی پرداختند و نظر دانش‌آموزان را در این رابطه جویا شدند.

دانش‌آموزان معتکف در اعتکاف رمضانیه هدیه‌های متفاوتی دریافت کردند. سرکار خانم صحرائیان فرمانده بسیج دانش‌آموزی خواهران سفر زیارتی مشهد مقدس، جناب آقای رسولی از خیرین مسجد ام‌البنین سفر زیارتی کربلای معلی، حجت الاسلام احمدی نمایندگی ناحیه سپاه کاشان سفر به مناطق عملیاتی غرب کشور و سرهنگ عمومهدی سفر زیارتی جنوب را به دانش آموزان هدیه دادند که در جای خود ستودنی و قابل تقدیر است و شعف خاصی به معتکفین داد.

انتهای پیام/