• کدخبر: 15013
  • انتشار خبر: ۴:۳۱ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۳
  • چاپ خبر
معاون شهردار کاشان:

استقبال کاشانی از طرح تفکیک زباله از مبدا/ دیگر مواد بازیافتی دفن نمی شوند

واحدیان با بیان اینکه با اجرای طرح تفکیک از مبدا مواد بازیافتی از ورود به سیستم دفن حذف می گردند، تصریح کرد: طرح تفکیک از مبدا موجب جلوگیری از آلوده شدن و کاهش کیفیت آنها و همچنین کاهش هزینه های جمع آوری و انتقال به شرکت پردازش و بازیافت می شود.

به گزارش کاشان اول؛ معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان با تشریح فعالیت های انجام شده در اجرای طرح تفکیک از مبدا بیان کرد: با اجرای طرح تفکیک از مبدا مواد بازیافتی از ورود به سیستم دفن حذف می گردند و این موجب جلوگیری از آلوده شدن و کاهش کیفیت آنها و همچنین کاهش هزینه های جمع آوری و انتقال به شرکت پردازش و بازیافت می شود.

محمد حسین واحدیان گفت: در چند سال گذشته با تغییر رویکرد از دفن پسماندهای خانگی و برپایه وظایف قانونی محوله خود به عنوان مدیریت اجرایی پسماند شهر کاشان با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز شرایط لازم جهت ورود دوباره مواد قابل بازیافت به چرخه اقتصادی کشور را با هدف جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی و کاهش هزینه ها و مشکلات دفن پسماند ایجاد کرده است. با بیان اینکه

وی افزود: با اجرایی شدن طرح تفکیک از مبدا در قسمتی از شهر کاشان روزانه ۶٫۸ تن مواد قابل بازیافت توسط عوامل مجاز شرکت بازیافت منطقه کاشان و آران و بیدگل از سطح شهر کاشان جمع آوری می گردد که این مهم علاوه بر ارزش ریالی بازگشت مجدد مواد بازیافتی به چرخه اقتصادی کشور موجب می گردد تا سالیانه حدود ۳ میلیارد ریال از هزینه های شهرداری کاشان در جمع آوری و حمل و دفن پسماند کاهش یابد و در مقابل با افزایش بودجه های عمرانی شهر صرف هزینه های آبادانی گردد.

واحدیان اظهارکرد: زیرساخت ها و راهبرد های طرح تفکیک از مبدا در حال تکمیل است و راهکارهای مختلفی جهت ایجاد فرهنگ تفکیک از مبدا و تشویق شهروندان به همکاری در این طرح در نظر گرفته شده است.

 

آموزش چهره به چهره ۱۶ هزار و ۳۷۰ پلاک در دو منطقه کاشان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان یادآورشد: شرکت بازیافت با اجرای طرح های آموزشی همچون آموزش چهره به چهره درب منازل تاکنون نسبت به آموزش ۱۶۳۷۰ پلاک در منطقه دو و پنج اقدام نموده است که در این برنامه آموزشی یک کد اشتراک به منازل اختصاص یافته است تا شهرداری با استفاده از آن بتواند نسبت به شناسایی شهروندان فعال طرح و ارائه بسته های تشویقی همچون قرعه کشی های ماهانه اقدام نماید.

وی گفت: فعالیت های آموزشی صورت گرفته در این حوزه جهت افزایش مشارکت عمومی شهروندان و افزایش سطح فرهنگی طرح پخش بروشورها و تبلیغات محیطی بوده است که به زودی نیز با استفاده از شبکه های مجازی سعی خواهد گردید تا از پخش کاغذ های تبلیغاتی نیز جلوگیری به عمل آید.

 

لاستیک های فرسوده از سطح شهر کاشان جمع آوری می شود

واحدیان تاکید کرد: در جهت ایجاد زیرساخت های لازم می توان به افزایش ایستگاه های جمع آوری مواد بازیافتی از یک ایستگاه به  ۶ ایستگاه ثابت فعال در سطح شهر کاشان و فعال نمودن خودروی سیار جمع آوری لاستیک های فرسوده از سطح شهر کاشان اشاره نمود.

وی خاطر نشان کرد: جهت جمع آوری مواد تفکیک شده درب منازل یک دستگاه خودروی سیار به صورت متفرقه در سطح شهر فعال بوده است ولی هم اکنون در مناطقی که طرح آموزش ارائه شده است سه خودروی سیار جهت جمع آوری مواد قابل بازیافت شهروندان بصورت برنامه ریزی شده فعال گردیده اند و نسبت به ساماندهی عوامل غیرمجاز جمع آوری پسماند با ارائه ۵۰ کارت شناسایی تا کنون اقدام گردیده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری کاشان با توجه به نقش ویژه شهروندان در اجرای طرح تفکیک از مبدا، خواستار مشارکت فعال و همکاری آنان در اجرای طرح شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com