• کدخبر: 15120
  • انتشار خبر: ۱۱:۱۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
  • چاپ خبر
موج دیگری در بحران بیکاری دانش آموختگان کاشانی؛

خداحافظی شرکت فولاد کویر با ۱۰۰ نفر از کارکنانش/ مرداب رکود اقتصادی، در حال بلعیدن اشتغال کاشان

شرکت فولاد کویر از مجموعه های صنعتی فعال در منطقه کاشان و آران و بیدگل؛ ۱۰۰ نفر از نیروهای انسانی خود را تعدیل کرد.

به گزارش کاشان اول، شرکت فولاد کویر از مجموعه های صنعتی فعال در منطقه کاشان و آران و بیدگل به حساب می آید و در جریان رکود مسلط بر اقتصاد کشور در سال‌های اخیر توانسته است به حیات خود ادامه دهد و در مرداب تعطیلی و ورشکستی گرفتار نشود. این مقاومت شرکت فولاد کویر -با حدود ۵۰۰ نیروی انسانی فعال که در این مجتمع صنعتی اشتغال به کاردارند- اخیرا تا حدودی تحلیل رفته ؛ به طوری که در چند روز اخیر، حدود ۱۰۰ نیروی خود را تعدیل کرده است.

کاشان اول در گفتگو با یکی از کارشناسان شرکت فولاد کویر که مشمول این تعدیل نیرو شده، به بررسی دلایل و ریشه های این وضعیت پرداخت.

این کارشناس سابق شرکت فولاد کویر که خواست نامش عنوان نشود؛ گفت: از حدود دو ماه به عید سال ۹۶، فروش محصولات این کارخانه با کاهش چشمگیری مواجه شده و به دنبال آن، تولید فولاد هم کاهش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: بعد از عید هم مدام خط تولید را متوقف می کردند و تعمیرات انجام می دادند؛ تعمیراتی که چندان احتیاج نبود ولی چون تقاضا برای تولید نداشتند، به ناچار با این روش کار را جلو می بردند.

این دانش آموخته مهندسی با بیان اینکه مسئله رکود بازار و کاهش تولید از اواخر سال ۹۳ دامنگیر مجتمع فولاد کویر شده بود، تصریح کرد: در جریان رکود فراگیر اقتصادی در کشور به دلیل مدیریت خوب و پایدار این شرکت، تلاطم زیادی به آن وارد نشد و تا همین اواخر هم دوام آورده بود؛ در حالیکه بسیاری از شرکت های خصوصی فولاد کشور ورشکست کردند و تعدادی هم به ورطه دلالی فولاد کشیده شدند.

وی بیان کرد: یکی از مصارف عمده محصولات فولادی اعم از تیرآهن و میلگرد و نبشی و … در حوزه عمران و ساخت و ساز است که به تبع رکود مسکن و توقف ساخت و سازها، تولید و فروش این اقلام هم کاهش شدیدی داشته و همه شرکت های فولادی با بحران مواجه شده اند.

این کارشناس سابق شرکت فولاد کویر اضافه کرد: اینکه شرکت فولاد کویر با مشکلات کمتری در این مدت روبرو شد، تولید «مفتول» توسط این شرکت بود که یک تمایز رقابتی را برایش در بازار ایجاد کرد.

وی در پایان گفت: وضعیت پیش آمده در مجموع منجر به تعدیل ۱۰۰ نفر از ۵۰۰ نیروی انسانی مشغول به کار در این مجتمع صنعتی شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com