پایگاه خبری تحلیلی شهرستان کاشان

آتش به اختیار به معنای هرج و مرج نیست

کدخبر: 15167
تیر ۹, ۱۳۹۶ در ساعت ۴:۰۱ ب.ظ

به گزارش کاشان اول نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای حضرت بقیه الله الاعظم شهرستان با اشاره به گذر از ماه مبارک رمضان اظهار کرد: سرمایه و دستاورد روزه داری تقواست و نکته مهم و قابل توجه در این زمینه آن است که باید این روحیه درطول ایام دیگر سال نیز حفظ شود.

آیت الله نمازی خاطرنشان کرد: همانطور که در ماه مبارک رمضان از سحرها بهره مند شدیم باید از این فرصت ناب برای ارتباط بیشتر با خدا در شب ها و سحرهای دیگر نیز غافل نشویم.
امام جمعه کاشان، در ادامه خطبه ها روز جهانی مواد مخدر را نیز یادآور شد و افزود: یکی از تهدیدات جدی برای جامعه بشری به خصوص جوانان تولید و توزیع و مصرف مواد مخدر است که توسط استکبار برای نابودی ملت ها به ویژه ملت های مسلمان مدیریت می شود.
آیت الله نمازی رشد تولید مواد مخدر در افغانستان پس از حضور نظامی آمریکا در این کشور را نشانه توطئه آفرینی استکبار علیه مسلمانان دانست و گفت: در راه مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی بیشترین شهید را تقدیم کرده و مرزبانان و نیروی انتظامی جانانه برای مقابله با ورود این مواد افیونی از مرزهای شرقی و غربی به میدان آمده اند.

نماینده ولی فقیه در کاشان در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خطبه های عید سعید فطر اظهار کرد: معظم له در این فرمایشات ضمن ابراز خوشنودی از بهره مندی ملت ایران از فیوضات و برکات ماه مبارک رمضان و لیالی قدر و حضور یکپارچه در راهپیمایی روز قدس، بر حفظ وحدت و یکپارچگی ملت تأکید کردند.

وی با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید و حل مشکل اشتغال جوانان خاطرنشان کرد: بر اساس رهنمود اسلام، هر فردی در هر منصب و مسئولیتی اعم از ریاست جمهوری، وزارت، وکالت،‌ قضاوت و یا امامت و در هر جایی است باید بداند که این پست ها و مقام ماندگار نیست و برای هیچ کس نمی ماند.

امام جمعه کاشان تأکید کرد: صندلی ها عاریه است همانند صندلی اتوبوسی که در ایستگاه مجبور به ترک آن هستیم بنابراین از این فرصت ها باید به بهترین شکل برای خدمت به مردم و گره گشایی از کار آنان بهره ببریم.

آیت الله نمازی با تبریک به منتخبان پنجمین دوره شورای شهر تصریح کرد: این عزیزان باید ضمن حفظ وحدت، همدلی و همسویی بر اساس وظایف اصلی و ملی، کارشناسی کنند که مشکلات مردم چیست و برای رفع آن همت خود را معطوف سازند.
وی با یادآوری تفاسیر متفاوت رسانه ها از مفهوم «آتش به اختیار»، به تبیین این معنا از سوی مقام معظم رهبری اشاره و عنوان کرد: برخی تصور کردند این مفهوم به آن معناست که جوانان هر جا که مشکلی وجود داشت خود مباشرت و ورود و برخورد با مشکلات کنند البته معنای آتش به اختیار هرج و مرج نیست بلکه مقصود استفاده از ظرفیت ها برای مسئولیت هاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود:‌منظور آتش به اختیار همان مفهوم امر به معروف و نهی از منکر در اسلام است که هر جا معروفی ترک یا منکری در حال انجام است باید وظیفه شرعی خود را انجام دهیم.
آیت الله نمازی در بخش دیگری از خطبه ها از موفقیت های ارتش سوریه و عراق در نبرد با داعش به خصوص تصرف مرکز خلافت خودخوانده این گروه تروریستی در موصل تصرف نیروهای مقاومت اظهار خرسندی کرد و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی از پیروزی های جبهه اسلام عصبانی شده و آشکارا وارد صحنه نظامی دفاع از داعش شده اند.
وی همچنین با محکوم کردن تصویب تحریم های جدید علیه ملت ایران توسط مجلس سنا و نمایندگان آمریکا تأکید کرد: آمریکا و اقمار وابسته به آن بدانند تا زمانی که دست از توطئه علیه اسلام برندارند تدبیر مقاومت، مقاومت و مقاومت است چراکه این دین مبین دین غیرت، اقتدار و استقلال است.
نماینده ولی فقیه در کاشان، سالروز سوء قصد به مقام معظم رهبری را نیز متذکر شد و ایشان را امانتی از آستین غیبی الهی برای رهبری کشتی ملت ایران در دریای متلاطم بحران ها نامید.

انتهای پیام/