• کدخبر: 15507
  • انتشار خبر: ۷:۰۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  • چاپ خبر
مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان خبر داد:

ارائه خدمات به ۳۷۶ هزار بیمه شده کاشانی در ماه/ از هر ۱۰ کاشانی، ۷ نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی

افشاری گفت: هم اکنون مدیریت درمان منطقه کاشان ماهانه در حدود ۳۷۶ هزار بیمه شده تامین اجتماعی، دربخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات درمانی ارائه می نماید.

به گزارش کاشان اول، مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شده بود، بیان کرد: سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی آن از محل حق بیمه‌ها (با مشارکت بیمه شده و کارفرما) تأمین می‌شود و متکی به منابع دولتی نیست.

علیرضا افشاری افزود: به همین دلیل، دارایی‌ها و سرمایه‌های آن متعلق به اقشار تحت پوشش در نسل‌های متوالی است و نمی‌تواند قابل ادغام با هیچ یک از سازمان‌ها و مؤسسات دولتی یا غیردولتی باشد. تکیه‌گاه اصلی این سازمان مشارکت سه‌جانبه کارفرمایان، بیمه‌شدگان و دولت در عرصه‌های مختلف سیاستگذاری، تصمیم‌گیری‌های کلان و تأمین منابع مالی است.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است، ادامه داد: مأموریت اصلی سازمان تأمین اجتماعی، پوشش کارگران مزد و حقوق بگیر (به صورت اجباری) و صاحبان حرف و مشاغل آزاد (به صورت اختیاری) است.

به گفته افشاری، جمعیت تحت پوشش این سازمان، شامل حدود ۸/۱۳ میلیون نفر بیمه شده و ۳میلیون و۲۰۰هزار مستمری‌بگیر اصلی است که با درنظر گرفتن افراد خانواده بیمه‌شدگان، جمعیت تحت پوشش این سازمان برای خدمات درمانی به بیش از ۴۱ میلیون نفر (۴۱۴۳۳۱۵۱نفر)می‌رسد.

مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان به مهمترین تعهدات و خدمات سازمان تأمین اجتماعی برمبنای قانون تأمین اجتماعی و مقررات مربوط پرداخت و افزود: حمایت در برابر حوادث، بیماری‌ها و بارداری،مستمری بازنشستگی، مستمری از کارافتادگی، مستمری بازماندگان، مقرری بیمه بیکاری،غرامت دستمزد ایام بیماری، پرداخت هزینه وسایل کمک پزشکی،کمک هزینه ازدواج و کمک هزینه کفن ودفن از مهمترین تعهدات این سازمان است.

افشاری خاطر نشان کرد: درحال حاضر سازمان تامین اجتماعی اولین خریدار درمان و دومین تولید کننده درمان در کشور بعد از وزارت بهداشت است.

وی با بیان اینکه تعهدات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در قبال بیمه شدگان، شامل ارائه خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی و بیمارستانی،ارائه خدمات توانبخشی برای بیمه شدگان آسیب دیده،تحویل وسایل کمک پزشکی برای اعاده سلامت، جبران نقص جسمانی و یا تقویت حواس بیمه شده می شود، تصریح کرد: خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی از طریق دفترچه های خدمات درمانی به بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان و افراد تحت تکفل آنان ارائه می شود.

افشاری گفت: بیمه شده و افراد خانواده وی، با این دفترچه ها می توانند به مراکز درمانی و بیمارستانی ملکی سازمان تامین اجتماعی مراجعه و به طور رایگان از خدمات درمانی استفاده کنند.

وی ادامه داد: فعالیت درمانی سازمان تامین اجتماعی در منطقه کاشان بطور رسمی بعد از تصویب قانون الزام در سال ۶۹ آغاز شد.
افشاری خاطر نشان کرد: این مدیریت در حال حاضر درسطح منطقه با ۳۸۰ نفر نیروی انسانی شاغل به بیش از ۳۴۷۰۰۰نفر بیمه شده تامین اجتماعی ، خدمات درمانی ارائه می نماید.

مدیریت درمان منطقه کاشان در سال گذشته پاسخگوی ۴٫۵ میلیون مراجعه کننده بوده است

مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان با اشاره به اینکه مدیریت های درمان در سراسر کشور در مراکز استانها مستقر می باشد (به جز مدیریت درمان منطقه کاشان)، تاکید کرد: استقلال مدیریت درمان منطقه کاشان باعث شده که بیمه شدگان تامین اجتماعی دسترسی آسانی برای پیگیری مطالبات خود داشته باشند.

افشاری افزود: این درحالی است که هم اکنون مدیریت درمان منطقه کاشان در بخش درمان مستقیم ماهانه به بیش از ۶۵ هزار نفر بیمه شده و در بخش درمان غیرمستقیم ماهانه به ۳۱۱ هزار نفر بیمه شده خدمات درمانی ارائه می نماید؛ به عبارتی مدیریت درمان منطقه کاشان در سال ۹۵ به ۴٫۵ میلیون مراجعه پاسخگو بوده است.

وی یادآورشد: با توجه به جمعیت جامعه، سازمان تامین اجتماعی در منطقه کاشان(کاشان – آران وبیدگل – نطنز) افتخار دارد که توانسته است۶۸ درصد جمعیت جامعه را تحت پوشش خود درآورد به عبارت دیگر از هر ۱۰ نفر کاشانی حدود هفت نفر آنها تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.

این مقام مسئول تصریح کرد: مدیریت درمان کاشان کار درمانی خود را در سال ۱۳۷۱با دراختیارداشتن بیمارستان دکتر بهشتی و پلی کلینیک بوعلی آغاز نمود که دربهمن ماه سال ۱۳۸۳ بیمارستان دکتر بهشتی براساس مصوبه هیئت وزیران به دانشگاه علوم پزشکی کاشان واگذار کرد و هم اکنون نیز تمام خدمات در این مرکز بصورت رایگان برای بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه می شود و ۱۰۰درصد هزینه آن توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می گردد.

ارائه خدمات ماهانه به ۳۷۶ هزار بیمه شده درمنطقه کاشان
افشاری بیان کرد: هم اکنون مدیریت درمان منطقه کاشان ماهانه در حدود ۳۷۶ هزار بیمه شده تامین اجتماعی، دربخش درمان مستقیم و غیرمستقیم خدمات درمانی ارائه می نماید.

وی در ادامه به مهمترین پروژه ها و فعالیت های انجام شده مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان پرداخت و تاکید کرد: در راستای بهبود و ارتقاء توسعه خدمات درمانی متناسب با نیازها و منابع و افزایش کیفیت و کمیت خدمات درمانی به بیمه شدگان مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان اجرای پروژه ها و فعالیت های متعددی در دستور کار خود قرارداده است.

مدیریت درمان تامین اجتماعی منطقه کاشان ادامه داد: درمانگاه تخصصی آران و بیدگل که افتتاح آن در هفته تامین اجتماعی خواهد بود با زیربنای ۲هزار و۶۰۰مترمربع و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

افشاری همچنین جذب و به کارگیری ۱۱ پزشک عمومی و متخصص و چهار دندانپزشک در واحدهای سرپایی مدیریت درمان منطقه کاشان، خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال، دستگاه رادیولوژی OPG و سفالومتری ،دستگاه ماموگرافی دیجیتال –دستگاه اتوآنالایزر بالغ بر ۱٫۵ میلیارد تومان در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات تشخیصی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی، خرید یک دستگاه آمبولانس تویوتا دو محوره جهت درمانگاه شهدای نطنز، خرید و راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی برای سهولت دسترسی مراجعین جهت دریافت نوبت پزشک در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی، راه اندازی سیستم نسخ الکترونیک (پذیرش بیمه شدگان بدون نیاز به دفترچه و به عبارتی حذف دفترچه) در تمامی مراکز ملکی برای دریافت خدمات و دارو  را از جمله اقدامات مجموعه خود برشمرد.

وی استقرار سیستم بهبود کیفیت و دریافت گواهینامه ایزو جهت پلی کلینیک بوعلی و هماهنگی جهت دریافت این گواهینامه برای ستاد مدیریت درمان و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی در راستای ارائه خدمات باکیفیت به مراجعین، پیگیری مراحل احداث ساختمان دفتر اسناد پزشکی و ستاد مدیریت درمان (در میدان امام حسن (ع)، پیگیری جهت تهاتر یا خرید زمین برای احداث بیمارستان از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته عنوان کرد.

افشاری به عملکرد مدیریت درمان منطقه کاشان در حوزه دارو، پاراکلینیک، خدمات غیرحضوری (تائید اینترنتی) در سال ۱۳۹۵ اشاره کرد و افزود: ۱۲۴۷۹ بیماران خاص وصعب العلاج (MS ، هموفیلی ، تالاسمی ، دیالیزی ، پیوندی ، سرطانی) برای درمان مراجعه کرده اند که هزینه ای بالغ بر۹۲میلیارد و ۵۵ میلیون و ۸۷۶هزار ریال صرف شده که متوسط هزینه هر نسخه ۷میلیون و ۳۷۶ هزار ریال بوده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: ۱۳۸۲۶۲۸ مراجعه کننده برای داروی بیمه شدگان تامین اجتماعی در سال گذشته انجام شده که هزینه آن بالغ بر ۳۱۳میلیارد و ۹۲۷میلیون و ۳۱۸هزار ریال بوده که متوسط هرنسخه ۲۲۷ هزار ریال می شود.

وی در ادامه به خدمات پاراکلینیک نیز اشاره کرد و گفت: ۴۳۹۰۲۱ نفر خدمت ارائه شده که هزینه هر نسخه ۱۵۵میلیارد و ۶۰۰ میلیون و ۶۹هزار ریال می شود و متوسط هر نسخه ۳۵۴ هزار ریال برآورد شده است.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com