• کدخبر: 15523
  • انتشار خبر: ۱۱:۲۵ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
  • چاپ خبر
کارشناس حوزه تعلیم و تربیت:

رانت اطلاعاتی در اختیار بعضی از مدارس غیر انتفاعی خاص/شروع تست زنی از کلاس ششم ابتدایی!

مدرسی گفت: خانواده‌ها متاثر از نگاه کنکورمحوری، به فرزندان خود فشار می‌آورند تا حتماً در مدارس استعدادهای درخشان قبول شوند و متاسفانه عده‌ای از مسئولان و مدیران مدارس با استفاده از رانت اطلاعاتی‌ که در اختیار دارند، با دانش‌آموزانی که در مدارس استعدادهای درخشان قبول نمی‌شوند، تماس می‌گیرند تا در مدارس غیرانتفاعی آنها ثبت نام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، کارشناس تعلیم و تربیت، ضمن ابراز گلایه از وضعیت ثبت‌نام مدارس در شهرستان کاشان، اظهار کرد: مشکلات نظام آموزش کشور، بیشتر فرهنگی است تا اینکه مربوط به ساختار آموزشی باشد و خانواده‌ها متاثر از نگاه کنکورمحوری، به فرزندان خود فشار می‌آورند تا حتماً در مدارس استعدادهای درخشان قبول شوند.

علی اصغر مدرسی با اشاره به سوءاستفاده‌هایی که از این فرهنگ غلط و رایج صورت می‌گیرد، گفت: متاسفانه عده‌ای از مسئولان و مدیران مدارس با استفاده از رانت اطلاعاتی‌ که در اختیار دارند، با دانش‌آموزانی که در مدارس استعدادهای درخشان قبول نمی‌شوند، تماس می‌گیرند تا در مدارس غیرانتفاعی آنها ثبت نام کنند.

وی افزود: این مدارس غیرانتفاعی، به راحتی از امکانات آموزشی مدارس استعداد‌های درخشان استفاده کرده و معدل‌های برتر را با استفاده از رانت اطلاعاتی به سوی مدارس خود جذب می‌کنند و این در حالی است که از جانب مسئولان آموزش و پرورش هیچ برخوردی با آنها صورت نمی‌گیرد.

مدرسی تاکید کرد: مسئولان آموزشی بر این فرهنگ اشتباه جامعه سوار شده و نه تنها دانش آموزان را به مدارسی خاص سوق می‌دهند، بلکه اگر مدرسه‌ای بخواهد بر خلاف این جریان حرکت کرده همپای آموزش علمی خوب، به تربیت و آموزش مهارت‌های زندگی هم بپردازد، با هجمه تبلیغاتی، خانواده‌ها را از ثبت نام فرزندانشان در این مدارس منصرف می‌کنند.

کارشناسی ارشد سیاست‌گذاری عمومی دانشگاه امام صادق (ع) ضمن انتقاد از دامن زدن مسئولان آموزشی به فرهنگ کنکورمحور، عنوان کرد: بر اساس ملاک‌های آموزش و پرورش و فرهنگ غلطی که بین خانواده‌ها رواج یافته، مدرسه‌ طراز، مدرسه‌ای است که تمام سعی خود را در مسیر آماده کردن دانش آموزان برای کنکور صرف کند و شاهدیم که بچه ها را از کلاس ششم ابتدایی به تست زدن وا می‌دارند!

به گفته وی، اگر مدرسه‌ای بخواهد در مسیر آموزش مهارت‌ها و سبک زندگی گام بردارد و یا حتی برای آموزش‌ها و آزمایش‌هایی که خارج از محتوای کتاب و کنکور است، برنامه داشته باشد، فعالیت آنها از نگاه مسئولان آموزشی و متاسفانه، خانواده‌ها کم اهمیت قلمداد می‌شود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com