• کدخبر: 15573
  • انتشار خبر: ۴:۳۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۱
  • چاپ خبر
با حضور مسئولان شهرستان و با پیام آیت الله سبحانی؛

آیین اختتامیه همایش «میانچال مدار معرفت» برگزار شد/ رونمایی از سردیس آیت الله مدنی کاشانی

اختتامیه همایش «میانچال مدار معرفت» ظهر امروز با حضور فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خاندان آیت الله مدنی کاشانی برگزار شد.

به گزارش صاحب نیوز؛ اختتامیه همایش «میانچال مدار معرفت» ظهر امروز با حضور فرماندار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خاندان آیت الله مدنی کاشانی برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی شهر کاشان در حاشیه این مراسم گفت: همایش «میانچال مدار معرفت»، اقدام شایسته ای برای پاسداشت آیت الله رضا مدنی کاشانی بود و بدون شک نسل های مختلف مردم کاشان مدیون خدمات و زحمات علمایی نظیر آیت الله مدنی(ره) چه در عرصه فرهنگ ، چه در حوزه دین و چه در سایر ابعاد زندگی اجتماعی هستند.
حسین حیدریان افزود: آیت الله مدنی کاشانی سالها خطه دارالمومنین کاشان را از نعمت حضور جسمی خود محروم ساخته اما برکات و باقیات الصالحات این شخصیت برجسته، همچنان در شهر فقیهان و عالمان مشهود است و کاشان دیار فقیهان و علما، هیچگاه نام ایشان را از یاد نمی برد.
آیت الله جعفر سبحانی نیز در پیامی تصویری به این همایش با بیان اینکه آیت الله مدنی کاشانی به سلاح قلم و بیان مجهز بودند، اظهار کرد: این عالم کاشانی نیز در حوزه علمیه طلاب را تربیت کرده و همچنین با قلم خود به اسلام و مسلمانان خدمت می‌کردند و در حقیقت این عالم مظهر هر دو نعمت بیان و قلم هستند.

وی تصریح کرد: از زمان رحلت این عالم ۲۵ سال و به عبارت دیگر ربع قرن گذشته است و شایسته است مردم کاشان و علاقه‌مندان به این عالم از زحمات این مرد تشکر کنند و من نیز خریدار یوسف زمانه کاشان هستم.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه آیت الله مدنی در خانواده‌ای ممتاز پرورش یافته است، بیان کرد: این نوع مجالس دو اثر دارد؛ اولا تقدیر از زحمات آیت الله مدنی است و دومین اثر آن است که نسل حاضر به تربیت علم ترقیب می‌شوند و خاندان این عالم باید کوشش کنند این نور علم باقی بماند.

سردیس آیت الله العظمی مدنی (ره) که به دست مجسمه ساز کاشانی ساخته شده بود، در آیین اختتامیه این همایش در دانشگاه کاشان رونمایی شد.

انتهای پیام/ کاشان اول

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com