• کدخبر: 15622
  • انتشار خبر: ۳:۵۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
  • چاپ خبر
در سه ماهه نخست امسال

۴هزار و ۷۸۱ ماموریت در اورژانس ۱۱۵ کاشان انجام شده است

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی‌کاشان گفت: در سه ماهه نخست امسال ۴هزارو ۷۸۱ماموریت در شهرستان کاشان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان اول، دکتر سید محمد حسین مکی امروز در نشست خبری به عملکرد سه ماه نخست امسال پرداخت و اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال ۴هزارو ۷۸۱ماموریت در شهرستان کاشان و یک هزارو ۲۴۱ ماموریت در سطح شهرستان آران و بیدگل انجام شده که در مجموع ۶هزارو ۲۲ ماموریت در حوزه پیش بیمارستانی این دو شهرستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی سه ماه گذشته یک هزارو ۴۴۶ تصادف شهری و ۲۶۹ تصادف جاده ای در شهرستان اتفاق افتاده است، تصریح کرد: طی سه ماه گذشته دو نفر در تصادفات جاده ای جان خود ر از دست داده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی‌کاشان ادامه داد: یک درصد آمار تصادفات سه ماه نخست امسال نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته و ۳۰درصد تعداد فوتی های سه ماه نخست امسال نسبت به سه ماه سال قبل کاهش یافته است.

مکی خاطر نشان کرد: اتوبان قم کاشان پر حادثه ترین محور بوده است و طی سه ماه نخست امسال یکهزارو ۳۳۱ تعدادمصدوم و آسیب دیده شهری و ۴۱۸ مصدوم جاده ای به بیمارستان ها منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست امسال ۴۶هزارو ۱۲۷ تماس با سامانه ۱۱۵ برقرار شده است، تاکید کرد: زمانی که با سامانه ۱۱۵ تماس برقرار می شود کارشناسانان اطلاعات دقیق فرد را می گیرند و با توجه به اطلاعات ارائه شده کد های عملیاتی در صحنه حضور پیدا می کنند و طی این مدت ۴هزارو ۵۰۰ مشاور تلفنی انجام شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی‌کاشان خاطر نشان کرد: در حال حاضر متوسط رسیدن اورژانس ۶دقیقه و ۳۰ثانیه در شهر و ۹دقیقه و ۲۰ثانیه در جاده است که این آمار در سایر شهرهای کشور کمتر از ۱۰دقیقه در جاده ها کمتر از ۱۵ دقیقه است بنابراین وضعیت حضور اورژانس کاشان در حوادث جاده ای و شهری از متوسط کشوری بالاتر است.

مکی با اشاره به اینکه کد منطقه ۵ روبه روی هتل نگارستان به صورت شبانه روزی فعال شده است، گفت: این پایگاه منطقه مسکن مهر و فین را پوشش می دهد.

وی ادامه داد: باهمکاری معاونت بهداشتی دانشگاه کاشان ،اورژانس روستایی در دو روستای جوشقان قالی و کامو و حسنارود فعال شده است و به طور متوسط به فاصله ۳۰کیلومتر از یکدیگر یک پایگاه فوریت های جاده ای باید وجود داشته باشد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی‌کاشان با اشاره به اینکه در سال ۹۵ ، ۱۷هزارو ۵۳۳ماموریت اورژانس در سطح شهرستان کاشان انجام شده است که این آمار در مقایسه با سال قبل از آن که ۱۶هزارو ۵۲۶ماموریت بوده ۶درصد افزایش نشان می دهد.

مکی تصریح کرد: ۱۹پایگاه شهری و جاده ای در سطح شهرستان مستقر است و امسال هفت آمبولانس به ناوگان فوریت های پزشکی دانشگاه کاشان افزوده شده است که در مجموع ۲۷ کد آمبولانس در کاشان و آران و بیدگل داریم و به ازای هر سه پایگاه یک آمبولانس ذخیره نگه داشته می شود و یک اتوبوس آمبولانس هم برای مواقع اضطراری در نظر گرفته شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این نشست اظهار کرد: افزایش کدهای خدمات رسانی در ایام مختلف(ایام گردشگری فصل بهار، اربعین حسینی، امداد رسانی در مرز شلمچه در ایام اربعین و سالگرد ارتحال امام(ره)) و حضور اورژانس کاشان در کربلا نشان از ظرفیت بالای این شهرستان در کشور است.

محمد حاجی جعفری از اعتبار ۶ میلیارد تومانی مشترک دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت خبر داد و افزود: این اعتبار برای دیجیتال کردن سامانه های الکترونیکی، راه اندازی سیستم تله کاردیولوژی، مراکز پایش مراقبت های بالینی(mcmc) در نظر گرفته شده است که امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی این سامانه در کاشان باشیم.

انتهای پیام/ کاشان اول

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com