• کدخبر: 15631
  • انتشار خبر: ۴:۰۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
  • چاپ خبر
امام جمعه کاشان عنوان کرد؛

تقدیر از زنان مسلمان در کشورهای غربی/انتقاد از برخی فیلم‌های و سریال‌های سیمای ملی

آیت الله نمازی گفت:جوانان و خانواده ها باید مراقب باشند که تحت تأثیر تبلیغات و سیاست های دشمنان قرار نگیرند چنانکه زنان مسلمان در کشورهای غربی با قدرت و صلابت حجاب خود را حفظ می کنند تا جایی که عصبانیت دولتمردان آمریکایی و اروپایی را نیز موجب می شوند.

به گزارش کاشان اول؛ نماینده ولی فقیه  و امام جمعه کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان در مصلای حضرت بقیه الله گفت: متأسفانه برخی سریال ها و فیلم هایی که از سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود مروج بی حجابی و اختلاط است در حالی که مسئله حجاب از مسائل ضروری اسلام است.

آیت الله عبدالنبی نمازی با گرامیداشت سالروز قیام مردم و علمای مشهد در سال ۱۳۱۴ اظهار کرد: ۸۲ سال پیش مردم مشهد مسجد گوهرشاد علیه سیاست رضاشاه در اجرای پروژه بی حجابی غرب با حضور عده ای علما تحصن کردند.

وی با اشاره به تصمیم آیت الله قمی از مراجع تقلید آن زمان برای حرکت از مشهد به منظور منصرف ساختن رضاشاه از اجرای این سیاست ضد دینی خاطرنشان کرد: رضاشاه پس از اطلاع از این تصمیم این عالم مجاهد، دستور به دستگیری و ممنوع الملاقات کردن ایشان گرفت که این اقدام، با واکنش مردم و علمای مشهد و همچنین شعارها و تحصن آنان همراه شد که نتیجه آن دستور شاه پهلوی برای به رگبار بستن مردم متعهد انقلابی بود.

امام جمعه کاشان با یادآوری آمار متفاوت شهدای این جنایات رضاخانی، به میزان ۲ تا ۵ هزار تعداد ذکر شده در تاریخ اشاره کرد و گفت: اجساد مطهر شهدا در کامیون هایی که از قبل آماده شده بود شبانه حمل شد و به صورت دسته جمعی در گورهای حفر شده دفن گردید.

آیت الله نمازی، با بیان اینکه توطئه علیه اعتقادات ملت ایران امروز هم در دستور کار دشمنان قرار دارد بیان کرد: بر این اساس باید حوزه ها، دانشگاه ها، نهادهای فرهنگی، هنرمندان و صدا وسیما باید مراقب باشند و زمینه نفوذ دشمنان به سیاست های اسلام و ایران را فراهم نسازند و با توطئه های توسعه فرهنگ بی تفاوتی مبارزه کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه برخی سریال ها و فیلم هایی که از سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود مروج بی حجابی، اختلاط و ارتباط و اجنبیه است در حالی که مسئله حجاب از مسائل ضروری اسلام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: جوانان و خانواده ها باید مراقب باشند که تحت تأثیر تبلیغات و سیاست های دشمنان قرار نگیرند چنانکه زنان مسلمان در کشورهای غربی با قدرت و صلابت حجاب خود را حفظ می کنند تا جایی که عصبانیت دولتمردان آمریکایی و اروپایی را نیز موجب می شوند.

آیت الله نمازی، همچنین با اشاره به سالروز کودتای نافرجام پایگاه شهید نوژه در سال ۵۹ گفت: مراکز حساس و مهمی در قالب اهداف این کودتا مشخص شد که از آن جمله می توان به بیت امام راحل، ستاد فرماندهی ارتش، پادگان حر و قصر، زندان اوین و صدا و سیما و…اشاره کرد.

وی، با تشریح چگونگی کشف این توطئه، اطلاع دادن یکی از افسران غیور و همچنین تأثیر مادر وی برای جلوگیری از این کودتای شوم را نشانه نقش آفرینی مادران متعهد ایران اسلامی در تثبیت و بقای نظام جمهوری اسلامی دانست.

امام جمعه کاشان همچنین با گرامیداشت ۲۳ تیرماه سالروز انجام عملیات رمضان در سال ۶۱، به بیان ابعاد مختلف این عملیات پنج مرحله ای و موفقیت های جبهه اسلام از آن نظیر تحمیل ۷۴۰۰ کشته و زخمی به لشکر بعثی و …پرداخت.

آیت الله نمازی با انتقاد از سکوت مجامع حقوق بشری در جنایات آل سعود در یمن، کشته شدن بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر از بیماری وبا گفت: در حال حاضر هزاران نفر در خانه ها به دلیل ابتلا به این بیماری و کمبود امکانات دست و پنجه نرم می کنند.

وی با همچنین به موضع گیری مقامات آمریکایی و عامل بی ثبات خواند ایران از سوی وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: پیام ملت شجاع ایران و دولتمردان جمهوری اسلامی به دولتمردان آمریکایی این است که این شما هستید که هزاران کیلومتر از منطقه فاصله دارید اما آسمان کشورها را به آتش می کشید و آمریکایی ها بدانند ملت های منطقه یکپارچه و متحد علیه آنان قیام می کنند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com