• کدخبر: 15732
  • انتشار خبر: ۴:۴۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  • چاپ خبر
معاون سازمان آتش‌نشانی کاشان عنوان کرد؛

مانور آتش‌نشانان کاشانی برای مقابله با حریق ساختمان‌های بلندمرتبه

توکلی گفت: ‌آتش نشانان با اجرای مانورهای عملیاتی در ساختمان‌های بلندمرتبه، توانایی‌های خود را در زمینه امدادرسانی و اطفاء حریق در میان دود و آتش به ارزیابی گذاشتند.

به گزارش به گزارش کاشان اول؛ معاون عملیات و آموزش پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان با اعلام خبر برگزاری دوره «مقابله با حریق ساختمان های بلندمرتبه» ویژه آتش نشانان کاشان گفت: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، افزایش توان علمی و عملیاتی هر چه بیشتر آتش نشانان در برخورد با حوادث احتمالی در ساختمان های بلند است.

محمد توکلی افزود: این دوره به منظور اجرای برنامه های آموزشی تخصصی و ارتقاء کیفیت عملکرد و توانمندی آتش نشانان، افزایش توان علمی و عملیاتی و دانش تخصصی مدیران، فرماندهان عملیاتی و کارشناسان آتش نشانی در حریق ساختمان های بلند مرتبه برگزار شد.

به گفته وی با توجه به گسترش شهرنشینی، توسعه سریع تکنولوژی و رشد ساختمان های بلند و بروز حوادث و آتش سوزی های بزرگ و پیچیده، هدایت و فرماندهی نیروها با روش های سنتی و غیراصولی امری غیر ممکن است و نیاز به مدیریت و فرماندهی قوی و کارآزموده مبتنی بر اصول علمی، امری بسیار حیاتی و ضروری است.

توکلی تصریح کرد: در این کارگاه آموزشی چگونگی استقرار خودروهای آتش نشانی در محل حادثه، پیش‌بینی امکانات و سازماندهی تجهیزات مورد نیاز، ساختار و اصول فرماندهی، آبرسانی به طبقات، روش های جستجو و نجات تیم های عملیاتی، رفتار شناسی حریق و اصول تهویه در ساختمان‌های بلند مرتبه مطرح و مورد آموزش و بازنگری قرار گرفت.

وی افزود: این کارگاه آموزشی سه روزه با بهره‌گیری از اساتید مجرب این رشته از شهر تهران و مطابق با استانداردهای تعریف شده از ۲۴ تا ۲۶ تیر ماه سال جاری با شرکت تعداد ۳۵ نفر از رؤسای ایستگاهها، فرماندهان و کمک فرمانده شیفت های سازمان آتش نشانی کاشان برگزار شد.

توکلی گفت: ‌آتش نشانان با اجرای مانورهای عملیاتی در ساختمان‌های بلندمرتبه، توانایی‌های خود را در زمینه امدادرسانی و اطفاء حریق در میان دود و آتش به ارزیابی گذاشتند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com