پایگاه خبری تحلیلی شهرستان کاشان

پرهیز از غذاهای پختنی در وعده ظهر/ سردیجات را با مصلح آنها مصرف کنیم تا معده‌ آسیب نبیند

کدخبر: 15748
تیر ۳۱, ۱۳۹۶ در ساعت ۱۱:۴۱ ق.ظ

کاشان اول ـ ابوالفضل منتظری نسب، یکی از بخش‌های مهم طب سنتی، تدابیر مخصوص فصول سال است، که در روایات اسلامی به ویژه در رساله ذهبیه امام رضا (ع) ـ رساله‌ای در موضوع طب از آن حضرت ـ بیان شده است. حال در این یادداشت کوتاه، به مهم‌ترین و البته کاربردی‌ترین تدابیر مربوط به فصل تابستان، می‌پردازیم؛ تا مردم مناطق کویری و گرم و خشکی همچون کاشان، بتوانند با رعایت آنها، این فصل را به راحتی پشت سر بگذارند.

ضرورت آشنایی با مزاج

مزاج فصل تابستان، گرم و خشک است. یعنی حرارت بدن، بالا رفته و از رطوبت آن کاسته می‌شود. از طرفی مزاج منطقه کاشان هم گرم وخشک است و از این رو باعث مضاعف شدن گرمی و خشکی می‌شود. حال در نظر بگیرید، اگر کسی مزاجش گرم و خشک (صفرا) باشد و از روی ناآگاهی غذای گرم و خشک مثل فسنجان بخورد، چه بلایی بر سرش خواهد آمد!، در چنین شخصی، تولید صفرا فزونی یافته و علائمی مثل زرد شدن سفیدی چشم، زرد و تلخ شدن زبان، سردرد گرم، گرگرفتگی، عطش و… را به دنبال دارد.

اگر بر اساس اصول طب اسلامی، مزاج بدن، شهر، فصل و غذای خود را بدانیم و تدابیر مربوط به آن را رعایت کنیم، از اختلال در اخلاط و مزاج بدن خود جلوگیری کرده و به دنبال آن از بروز بیماری پیشگیری می‌کنیم. ادعای طب اسلامی این است که اگر چهار خلط صفرا، سوا، دم و بلغم در بدن انسان در حالت تعادل بوده و هیچکدام بر دیگری غلبه نداشته باشد، باعث حفظ سلامتی خواهد شد، بیماری چیزی جز عدم تعادل در این اخلاط چهارگانه نیست، که وظیفه طبیب بازگرداندن بیمار به تعادل مزاج است.

تدابیر فصل تابستان

خب، از این مقدمه می‌گذریم و فرض ما بر این است که شما با مبحث مزاج و اخلاط آشنایید و اگر هم آشنا نیستید، با یک جستجوی ساده می‌توانید کلی مطلب در رابطه با آن پیدا کنید. و اما به سراغ توضیح تدابیر مربوط به فصل تابستان می‌رویم؛

۱) کسانی که تشنگی بیش از حد دارند و در جگر خود احساس گرگرفتن دارند، در یک پارچ آب، سه قاشق غذاخوری اسفرزه ریخته و در یخچال بگذارند، در طول روز از آب روی آن، بدون اینکه به هم بزنند، استفاده کنند. تا چند مرتبه می‌توانند روی آن آب کنند و بعد مجدداً تعویض کرده و یا اسفرزه را بخورند.

۲) اگر از آب هندوانه استفاده می‌کنید، آن را به همراه مصلحش که گلاب است، بخورید. در صورت مصرف خیار سرکه، کمی نعنا خشک به آن اضافه کنید. چرا که ما برای رفع عطش از سردیجات و آب یخ استفاده می‌کنیم، اما غافل از اینکه با این کار به معده خود آسیب می‌زنیم و معده‌مان سرد و نفاخ می‌شود.

۳) از مصرف آبی که یخ در آن است پرهیز کنیم و سعی شود از آب خنک یخچال مصرف شود. مدل مطلوب، خنک کردن آب در کوزه سفالی است، البته لعاب نباید داشته باشد و دور آن یک گونی برنجی بپیچیم و در سایه، جایی که باد بوزد، نگهداری کنیم.

۴) مصرف سبزی خرفه در کاستن عطش بسیار مفید است. همچنین می‌توان تخم خرفه را نیکوب کرد و در دوغ ریخت تا آن را بخود جذب کند، بعد تخم خرفه را صاف کرده و در آفتاب بگذاریم تا خشک شود، سپس مجدداً در دوغ ریخته و خشک کنیم، این کار را تا ۷ بار تکرار کنید و بعد آن را دیک شیشه در یخچال نگهداری کنید، روزانه یک قاشق از آن را میل کنید. این نسخه در رفع عطش بی‌نظیر است.

۵) اگر مشکل آفت دهان دارید، رب انار و آبغوره را با نسبت مساوی مخلوط کرده و بجوشانید در حدی که یکی دو غل بزند، سپس آن را در یخچال نگهداری کرده و روزانه یک یا دو وعده، یک قاشق از آن را در آب خنک حل کرده و فضای دهان را با آن پر کرده و سپس میل کنید.

۶) مصرف کاهو با سرکه شیره، در بعد از ظهر تابستان، بسیار مفید است.

۷) مصرف ترکیب عرق کاسنی (دو سوم) و شاهتره (یک سوم)، صبح ناشتا بسیار توصیه شده است.

۸) سعی کنید با انجام این توصیه، در واقع شاهکار تدابیر مربوط به این فصل را انجام دهید و آن اینکه در ظهر گرم تابستان، غذای پختنی نخورید، در ظهر غذایی مثل آبدوغ خیار، نان و پنیر و هندوانه و مانند آن را میل کنید، در عوض غذای پختنی را در وعده عصر بخورید.

نکته: در تابستان گرما به سطح بدن می‌آید، بنابراین هضم با کندی انجام می‌شود، پس باید غذای سبک مثل سوپ و مانند آن خورد، در زمستان گرما به عمق بدن می‌رود که باعث تقویت هضم شده و مصرف غذاهای سنگین توصیه می‌شود. همین مکانیسم در زمین هم هست، در تابستان که گرما به سطح زمین می‌آید، باعث رویش گیاهان شده و آبی که از دل زمین می‌جوشد، خنک است اما در زمستان که گرما به عمق زمین می‌رود، باعث خشک شدن درختان شده و آبی که از عمق زمین بیرون می‌آید، گرم است.

۹) مصرف سوپ، آش و غذاهای آبکی را در این فصل افزایش دهید.

۱۰) در این فصل بیشتر به طبیعت بروید، تا از خنکای طبیعی آن بهره‌مند شوید، و از خنکی مصنوعی ابزار خنک کننده و آفات آن رهایی یابید.

۱۱) همانطور که در این فصل تنوع میوه‌ها بیشتر است، از میوه‌ها بیشتر استفاده کنید، به ویژه میوه‌های آبدار مثل آلو، هلو و…

۱۲) دوش آب سرد و مخصوصاً ورزش مفرح شنا را در این فصل، در اولویت خود بگذارید.

۱۳) مصرف گوشت ماهی که طبع سرد و تر دارد، در این فصل فایده بیشتری خواهد داشت.

۱۴) مصرف آب سرد، صبح ناشتا، در ماه دوم تابستان توصیه شده است. که باعث تحریک ترشح غدد عرق بدن، تقویت معده، تحریک اشتها، قلیایی شدن خون و تأمین نسبی برودت بدن می‌شود.

انتهای پیام/