• کدخبر: 15929
  • انتشار خبر: ۴:۱۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۳۰
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت کاشان:

وظیفه شورای شهر محدود به انتخاب شهردار نیست/ دوران طلایی شیعه در عصر امام صادق(ع)

حجت الاسلام اسلامی تبار خطاب به مسئولان و مدیران عنوان کرد: مسئولان بدانند که با بیت المال و حق مردم سروکار دارند و باید به این مسئله شرعی توجه داشته باشند که اجرای پروژه های اقتصادی را به کسی بدهند که آنها را در زمان و هزینه کمتر و با کیفیت بهتر انجام می دهد.

به گزارش کاشان اول، امام جمعه موقت کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان در قالب تذکری خطاب به مسئولان و مدیران در سطوح مختلف عنوان کرد: مسئولان بدانند که با بیت المال و حق مردم سروکار دارند و باید به این مسئله شرعی توجه داشته باشند که نباید اجرای پروژه های اقتصادی را به هر کسی واگذار کنند.

حجت الاسلام و الملسمین محمدرضا اسلامی تبار تاکید کرد: پروژه های اقتصادی را به کسی بدهید که این پروژه ها را در زمان و هزینه کمتر و با کیفیت بهتر انجام دهد.

وی با تسلیت شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: این امام بزرگوار، از یک فرصت طلایی برخوردار شد و در حالی که سایر ائمه اطهار(علیهم السلام) به واسطه بنی امیه و بنی العباس و تحمیل محدودیت های دشمن در تبیین معارف دینی با مشکل مواجه بودند امام صادق(ع) موفق شد از این موقعیت نهایت استفاده را کرد و در ترویج اسلام ناب و فرهنگ والای شیعی گام های بلندی برداشت.

اسلامی تبار با تأکید بر اینکه مذهب جعفری چیزی جز اسلام ناب محمدی و تشیع نیست گفت: کمتر مسئله فقهی، تفسیر قرآن، روایت اخلاقی و… می توان یافت که «قال الصادق(ع)» در آن نباشد، به عبارت دیگر هر چه هست از آن وجود با عظمت تراوش کرده است.

امام جمعه موقت کاشان، شرایط خاص دوران حیات امام صادق(ع)را نیز یادآور شد و گفت: دوران آن حضرت عصر شبهات بود و دشمن در آن زمان مداوم شبهه به دین وارد می کرد و این امام بزگوار با علم و همت والای الهی به این شبهات پاسخ می داد.

اسلامی تبار افزود: امام جعفر صادق(ع) با این شرایط ویژه به توفیقات بزرگی دست پیدا کرد به گونه ای که اکنون قال الصادق(ع) عالم را فراگرفته است.

وی در ادامه خطبه ها با اشاره به آغاز به کار دوره جدید فعالیت دولت و شوراهای شهر و روستا، ضمن تقدیر از فعالیت های شورای شهر و شهردار در دوره اخیر بیان کرد: شورای شهر صرفا برای تعیین شهردار نیست بلکه رسالت اصلی آن مدیریت برنامه های کلان شهری در عرصه های مختلف و برنامه ریزی در بخش ها و امور گوناگون در شهر است.

اسلامی تبار، با یادآوری پیشینه تاریخی، فرهنگی، علمی، اقتصادی، ولایی و انقلابی کاشان گفت: شورای شهر کاشان به عنوان شهر ایمان، دانشمندان بزرگ، علمای برجسته و برخوردار از وضعیت صنعتی مناسب باید با تدوین برنامه های کلان برای شهر، رشد شهر را در تمام جوانب تأمین کند و پیشرفت آن را در ابعاد فرهنگی، اقتصادی و علمی فراهم سازد.

وی، همچنین با اشاره به آغاز به کار دولت جدید و در پیش بودن فرآیند انتخاب وزرا عنوان کرد: چهار سال برای دولت فرصت طلایی است که باید با انتخاب ورزایی متخصص، متعهد، انقلابی، دلسوز مردم، سرباز ولایت و نظام، مبری از اشرافی گری و تجمل گرایی و…از این فرصت به بهترین شکل بهره برد.
خطیب نماز جمعه کاشان تصریح کرد: وزرای جدید باید وزارت را یک مسئولیت بدانند نه یک شغل اداری و باید به صورت تمام وقت و شبانه روزی برای خدمت به مردم و حل مشکلات آنان تلاش کنند.

امام جمعه موقت کاشان یکی از نهادهای شایسته اجرای پروژه ها را با توجه به شرایط مختلف نظیر اقتصاد مقاومتی ویژگی های اجرا، سپاه پاسداران دانست و گفت: سپاه یک نیروی نظامی صرف نیست بلکه نیرویی فرهنگی، اقتصاد و نظامی است که به عنوان پشتوانه انقلاب و دولت همواره نقش آفرینی خویش را به خوبی انجام داده است.

اسلامی تبار، قرارگاه خاتم الانبیا را گزینه مناسبی برای اجرای پروژه های اقتصادی قلمداد و عنوان کرد: این قرارگاه از توان اقتصادی بالایی برخوردار است و می تواند پروژه ها را در زمان و هزینه کمتر و کیفیت مطلوب تر به اتمام برساند که باید مسئولان قدر آن را بدانند.

وی تأکید کرد: هر کشوری نیرویی مخلص، شجاع، پرکار، از جان گذشته و… مانند سپاه داشت به آن افتخار می کرد نه اینکه آن را تضعیف کند به عبارت دیگر تضعیف سپاه خیانت به نظام، انقلاب و مردم است.

امام جمعه موقت کاشان همچنین با تبریک دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س)، روایات سه امام معصوم در مورد زائران این بانوی بزرگوار و وعده بهشتی بودن آنان را متذکر شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com