• کدخبر: 16810
  • انتشار خبر: ۴:۳۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۲۰
  • چاپ خبر
امام جمعه کاشان:

هجوم نمایندگان برای گرفتن عکس یادگاری با موگرینی، جایگاه خانه ملت را تنزل داد/ انتقاد از برکناری مسئولان طرفدار سایر نامزدها

آیت الله نمازی گفت: توصیه خیرخواهانه من به رئیس جمهور محترم و وابستگان ایشان آن است که دستور به توقف برکناری مسئولان طرفدار سایر نامزدها داده و سپس افرادی که از سمت خود برکنار شده اند اعاده به خدمت شوند.

به گزارش کاشان اول؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با بیان اینکه بر اساس اطلاع دقیق و صحیح، حرکت خلاف قانونی توسط برخی مسئولان و مقامات وابسته به آقای رئیس جمهور در کشور شروع شده است، آن را حرکتی خلاف انتظار و توقع کشور دانست و عنوان کرد: بر ابن اساس، افرادی که در انتخابات از دیگر نامزدها، طرفداری می کردند از سمت خود برکنار شده اند.

آیت الله عبدالنبی نمازی، حمایت از هر فردی در چارچوب قانون را مطابق با آزادی دانست و گفت: توصیه خیرخواهانه من به رئیس جمهور محترم و وابستگان ایشان آن است که اولا دستور به توقف این حرکت خلاف قانون و شرع داده و سپس افرادی که از سمت خود برکنار شده اند اعاده به خدمت شوند.

وی با اشاره به سالروز فرمان صدور مشروطیت، به تشریح روند این اتفاق تاریخی و همچنین انحراف و شکست آن پرداخت و اظهار کرد: باید عبرت های این حادثه برای دانشجویان و طلاب حوزه و دانشگاه تبیین گردد که چگونه یک این نهضت به چنین سرنوشتی دچار می شود که فردی نظیر آیت الله شیخ فضل الله نوری به جرم ضدانقلابی بودن اعدام می شود و سایر رهبران آن مانند آیت الله بهبهانی و طباطبایی مورد ترور و تهدید قرار می گیرند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با یادآوری جریانات اوایل پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اختلاف نظرهای بنی صدر با شهیدبهشتی و مرحوم آیت الله هاشمی و مقام معظم رهبری که منجر به جوسازی های مختلفی علیه شهید مظلوم و رهبر معظم انقلاب شد را امام راحل با اقتدار مدیریت و کشتی انقلاب را هدایت کردند.

امام جمعه کاشان تصریح کرد: جامعه و ملت به خصوص فرهیختگان و دانشگاهیان مراقب باشند تاریخ مشروطه در انقلاب اسلامی تکرار نشود چنانکه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بارها تأکید کردند اگر این انقلاب شکست بخورد دیگر تشکیل حکومت اسلامی میسر نمی شود.

آیت الله نمازی در ادامه، به مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری در هفته گذشته پرداخت و آن را مراسمی باشکوه و نشانه عظمت و عزت انقلاب اسلامی و ملت ایران دانست و در عین حال بیان کرد: اما آنچه که باعث تأثر و تأسف ملت ایران شد اتفاق بسیار بد، ناپسند و غیرمنتظره ای بود که در پایان مراسم تحلیف توسط تعدادی از نمایندگان صورت گرفت که شیرینی این مراسم باعظمت و باشکوه را در کام مردم تلخ کرد.

وی، تصریح کرد: هجوم برخی نمایندگان برای گرفتن عکس یادگاری با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، جایگاه و منزلت مجلس و خانه ملت را تنزل داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی را در رأس امور، عصاره ملت و جایگاه بزرگانی مانند مدرس ها خواند و افزود: این حرکت نمایندگان ضربه سختی به حیثیت ملت ایران وارد کرد و این افراد باید از پیشگاه عموم ملت و مقام معظم رهبری به خصوص جانبازان و شهدا عذرخواهی کنند.

نماینده ولی فقیه در کاشان در فراز پایانی خطبه ها به مسائل جهان اسلام پرداخت و به جنایات داعش و نیروهای طالبان در حمله به یک روستای شیعه نشین در افغانستان که منجر به کشته و به اسارت گرفتن بسیاری از غیرنظامیان به خصوص زنان و دختران و کودکان شد اشاره کرد.

آیت الله نمازی همچنین با انتقاد از سیاست های ائتلاف غربی به اصطلاح ضدداعش، هدف بمباران های این ائتلاف را به جای مواضع تکفیری ها، مراکز غیرنظامی و پایگاه های ارتش سوریه دانست.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com