• کدخبر: 16823
  • انتشار خبر: ۵:۰۶ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۱
  • چاپ خبر
با تلاش تیم امداد و حوادث آبفای کاشان صورت گرفت؛

مهار شکستگی خط انتقال آب میدان شهید منتظری

حادثه در یکی از خطوط اصلی آبرسانی در میدان شهید منتظری و جایگاه پمپ بنزین با تلاش نیروهای امداد و حوادث امور آبفای کاشان و همکاری دستگاه های امدادی و خدماتی مهار و قطع موقتی آب منازل منطقه مرتفع شد.

به گزارش کاشان اول به نقل از روابط عمومی آبفا؛ مدیر امور آبفای کاشان با اعلام خبر مهار شکستگی خط انتقال آب ۴۰۰ میدان شهید منتظری کاشان گفت: حادثه در ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه جمعه ۲۰ مردادماه ۹۶ از طریق سامانه ۱۲۲ به واحد امداد و حوادث آبفای کاشان اطلاع داده شد که بلافاصله شیرهای اصلی خطوط آب منتهی به محل حادثه قطع و تیم عملیاتی امداد و حوادث آبفا رأس ساعت ۱۸ درمحل حاضر و عملیات اصلاح و تعمیر آغاز شد.

حبیب الله کریمی افزود: علی رغم این که شیرهای اصلی خط انتقال آب به محل حادثه در کوتاه ترین زمان ممکن بسته شد؛ ولیکن آب باقی مانده در خطوط منتهی به محل حادثه باعث شد تا آب در خیابان‌های اطراف جاری شده و عبور و مرور را برای ساعاتی مختل نماید.

وی در خصوص علل و عوامل حادثه گفت: علت اصلی بروز حادثه نامناسب بودن بستر مسیر لوله گذاری و نیز اجرای خط عرضی برای انشعاب سبز و ترمیم غیراصولی ترانشه این خط موجب نفوذ آب از فضای سبز به زیر خط اصلی و سست شدن زیر خط و عبور تریلر حامل سوخت از روی خط و جدا شدن اتصالات بوده است.

کریمی تصریح کرد: فشار ناشی از عبور تریلر حامل سوخت و سستی بستر مسیر انتقال باعث شد تا لوله از محل اتصالات جدا شود.

وی یادآور شد: خطوط با اقطار بالا ( ۳۰۰ و ۹۰۰ میلی متر)  از خطوط اصلی شبکه توزیع و تأمین آب در مناطق مختلف شهر کاشان است که حجم زیادی از آب را در واحد زمان عبور می دهد؛ به این جهت هرگونه حادثه روی این خطوط باعث اتلاف آب در حجم گسترده و قطعی در بسیاری از نقاط تحت پوشش می شود.

مدیر امور آبفای کاشان خاطرنشان کرد: تیم امداد و حوادث  امور آبفای کاشان با استفاده از ظرفیت های فنی، کارشناسی و عملیاتی خود توانست در کوتاه ترین زمان ممکن و رأس ساعت سه و پنج دقیقه بامداد شنبه ۲۱ مردادماه مشکل پیش آمده را رفع و آب شرب شهروندان را برقرار کند.

کریمی افزود: حادثه ایجاد شده علی رغم این که مشکلاتی برای شهروندان ایجاد نموده و حجم زیادی آب اتلاف شد؛ ولیکن شرایط واقعی فراهم کرد تا هماهنگی و همکاری بین دستگاههای مختلف امداد و نجات شهرستان را فراهم شود

وی در پایان بیان کرد: ضروری است از همکاری شایسته مدیریت بحران فرمانداری کاشان، شهرداری، هلال احمر و آتش نشانی و نیروی انتظامی و همچین تلاشگران عرصه سقایت (پرسنل عملیاتی امور آبفای کاشان) قدردانی و تشکر کنم.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com