• کدخبر: 16913
  • انتشار خبر: ۲:۵۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
  • چاپ خبر
فرماندار کاشان:

دولت بدون شوراها نمی‌تواند مشکلات روستاها را حل کند/امیدواریم شعارهای دولت اجرایی شوند

مومنیان گفت: مشکلات زیادی در حوزه روستا وجود دارد که یک نظام حکومتی به دلیل پیچیدگی در ساختار اداری نمی‌تواند به تنهایی این مشکلات را حل کند و راه‌کار اصلی شوراها هستند.

به گزارش کاشان اول؛ معاون استاندار اصفهان و فرماندار ویژه شهرستان کاشان، ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی اعضای دوره جدید شورای روستاهای کاشان ضمن اشاره به سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر این‌که روستا باید کانون تولید باشد، اظهار کرد: روستا و تولید روستایی یکی از محورهای اساسی توسعه پایدار است که باید شرایط لازم برای افراد روستایی وجود داشته باشد و در همین زمینه به بحث آب پرداخته شده و تاکنون پنج هزار و ۲۰۰ روستا از آب شرب سالم برخوردار شده اند.

حمیدرضا مومنیان افزود: با برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف دولت دوازدهم، امید است این دولت بتواند شعارهایی را که قبلا داده و برنامه‌ریزی هایی را که انجام شده به مرحله اجرا برساند و مطالبات مردم محقق شود.

وی بیان کرد: حمایت‌هایی که معاونت توسعه روستایی برای کسب و کار و نیز در بحث تسهیلات مشارکتی و تعاونی های روستایی انجام دادند، قابل تقدیر است به گونه ای که بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان برای بحث اشتغال زایی روستایی در استان اصفهان پیش بینی شده است.

مومنیان ضمن اشاره به طرح آبیاری کم فشار و کیلومترها لوله گذاری در مزارع مختلف اذعان کرد: تاکنون ۲۰ کیلومتر لوله گذاری صورت گرفته اما با این وجود مشکلات زیادی در حوزه روستا وجود دارد که یک نظام حکومتی به دلیل پیچیدگی در ساختار اداری نمی‌تواند به تنهایی این مشکلات را حل کند و راه‌کار اصلی شوراها هستند.

وی گفت: یکی از مصادیق مهم عدالت، توزیع عادلانه ثروت است و شوراها در رابطه با قانون نباید با هیچ کس تعارف کنند و اموال روستا از جمله مراتع و زمین کشاورزی و آب باید حفظ شود و مناطق محروم نیز به نسبت خود و نسبت به دیگر مناطق بیشتر مورد رسیدگی قرار گیرد.

مومنیان با بیان اینکه این رسیدگی باید در چهار چوب قانون و به دور از احساسات و هیجانات به خصوص دوری از حوزه های سیاسی باشد، ابراز کرد: ما نباید مسائل سیاسی و کارشناسی را با هم مخلوط کنیم و هنر ما جلب اعتماد عمومی و استفاده از نیروهای توانمند است.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در پایان خاطرنشان کرد: جلسات شوراهای روستا باید با حضور همه اعضا و به صورت جدی انجام شود تا مردم اعتماد کنند و نقطه نظرات خود را بیان کنند؛ زیرا بخشی از مشکلات با تعاملات حل می شود و این که مردم شما را امین خود بدانند، خود سرمایه بزرگی است.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com