• کدخبر: 16999
  • انتشار خبر: ۳:۵۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
  • چاپ خبر
امام جمعه کاشان:

انگلیس طراح اصلی کودتای ۲۸ مرداد و عامل سرنگونی دولت مصدق بود

آیت الله نمازی با اشاره به سالروز کودتای ۲۸ مردادماه ۱۳۳۲ یادآور شد: این کودتا با همکاری انگلیس و آمریکا انجام شد و برنامه ریزی و طراح اصلی آن انگلیس خبیث بود که در نهایت منجر به سرنگونی دولت مصدق و بازگشت شاه به تخت و تاج تا سال ۱۳۵۷ بود.

به گزارش کاشان اول؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان در مصلای حضرت بقیه الله با اشاره به سالروز کودتای ۲۸ مردادماه ۱۳۳۲ یادآور شد: این کودتا با همکاری انگلیس و آمریکا انجام شد و برنامه ریزی و طراح اصلی آن انگلیس خبیث بود که در نهایت منجر به سرنگونی دولت مصدق و بازگشت شاه به تخت و تاج تا سال ۱۳۵۷ بود.

آیت الله عبدالنبی نمازی همچنین با بیان شهادت مظلومانه شهید حججی در هفته گذشته اظهار کرد: خبر اسارت و شهادت این شهید والامقام ملت ایران را متأثر و جهان را در برابر خود وادار به تعظیم کرد.

وی با یادآوری آیه «رِجٰالٌ لاٰ تُلْهِیهِمْ تِجارَهٌ وَ لاٰ بَیْعٌ عَنْ ذِکْرِ اللّٰهِ» خاطرنشان کرد: شهید حججی یکی از مصادیق این آیه شریفه است آنانی که دنیا در نظر و نگاه شان تحقیر و کوچک شمرده می شود و نمی تواند آنان را از یاد خدا بازدارد.

امام جمعه کاشان همچنین با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی بیان کرد: این بازگشت، نصرت و پیروزی بزرگی برای ملت ایران و رزمندگان اسلام محسوب می شد چرا که هیچ کس احتمال هم نمی داد شرایطی پیش آید که آزادگان از اسارت رژیم صدام رهایی پیدا کنند.

آیت الله نمازی، با بیان اینکه آزادگان از نظر ظاهری در بند اسارت دشمن بودند گفت: اما در حقیقت این این مجاهدان راه حق، با استقامت و پایداری خود دشمن را اسیر خود کرده بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها به برخی حوادث جهان اسلام نظیر پرداختن رسانه های غربی به اقدامات غیرانسانی رژیم آل سعود به خصوص علیه شیعیان این کشور، جنگ قریب الوقوع داخلی در آمریکا به دلیل قدرت گرفتن گروه های نژادپرست در این کشور، نفرت مردم عراق از پشتیبانی رژیم سعودی از داعش و تلاش حاکمان این رژیم برای اصلاح آن و شروط دولت عراق در این زمینه و… اشاره کرد.

آیت الله نمازی همچنین سالروز شهادت امام جوادالائمه(ع) را تسلیت گفت و روز دحوالارض را گرامی داشت و نمازگزاران را به بهره مندی از فرصت این روز توصیه کرد.

انتهای خبر/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com