• کدخبر: 17356
  • انتشار خبر: ۶:۰۳ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸
  • چاپ خبر
فرماندار در جلسه شورای اداری خطاب مسئولان کاشان:

از بیان نقص‌ها نترسید و با رسانه‌ها همکاری کنید

مومنیان با اشاره به گله‌مندی اصحاب رسانه از عدم همکاری بعضی ارگان‌ها خطاب به مسئولان تصریح کرد: این افراد بدون هزینه در زمینه اطلاع‌رسانی به مردم تلاش می‌کنند؛ از شفاف‌سازی و حتی بیان نقص‌هایمان نترسیم و با آن‌ها همکاری کنیم.

به گزارش کاشان اول؛ نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت شهدای دولت؛ شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: مقام و منصب، عجب آور و حجاب است؛ لذا ائمه دائما به عدم دلبستگی به دنیا دعوت می کردند.

آیت الله عبدالنبی نمازی با اشاره به شهادت امام محمد باقر(ع) و وجود پربرکت پسر حضرت در مشهد اردهال کاشان، ابراز کرد: فرستادن فرزند امام به عنوان سفیر به منطقه کاشان، بیانگر توجه ویژه حضرت به این خطه بوده است.

وی افزود: امام باقر (ع) می‌فرمایند همانا مردم دنیا(دنیازدگان) اهل غفلت و غرور و جهالت هستند؛ در مقابل این افراد، فرزندان آخرت وجود دارند که همانا اهل ایمان، عمل صالح، زهد و تقوا، اهل تفکر و عبرت آموز و اهل آزمایش هستند و هیچگاه از ذکر خدا ملول و خسته نمی‌شوند(دائم الذکرند).

امام جمعه کاشان در بیان این روایت اضافه کرد: امام می‌فرماید «ای جابر! نفست را از دنیا جدا کن، مانند یک منزلگاهی که در بین راه در آن اقامت موقت داری، یا مانند مالی که در عالم خواب به شما داده شده و شما خشنود شده‌اید، اما در بیداری خبری نیست.»

تشکل های سیاسی به عنوان بازوان نظام عمل کنند

آیت الله نمازی همچنین با اشاره به جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم گفت: ما طبق وظیفه عمل کرده‌ایم و باید همه با هم متحد و مهربان باشیم.

وی اضافه کرد: اگر تشکل های سیاسی به عنوان بازوان نظام عمل کنند، خوب است اما اگر به دنبال منیت و تفرد باشیم، این به ضرر نظام خواهد بود و مطمئن باشیم اگر با اخلاص و به دنبال جهاد علمی و فرهنگی و سیاسی باشیم، قطعا نصرت خدا شامل حال ما خواهد شد.

 

از بیان نقص ها نترسید

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در بخش دیگری از نشست شورای اداری، با اشاره به گله‌مندی اصحاب رسانه از عدم همکاری بعضی ارگان‌ها خطاب به مسئولان تصریح کرد: این افراد بدون هزینه در زمینه اطلاع‌رسانی به مردم تلاش می‌کنند؛ از شفاف‌سازی و حتی بیان نقص‌هایمان نترسیم و با آن‌ها همکاری کنیم.

حمیدرضا مومنیان با اشاره به برخی انتقادات نامناسب گفت: ایجاد یأس در دل مردم، خیانت به نظام محسوب می‌شود.

وی ضمن ابراز گلایه از اینکه در مقابل تهاجماتی که به دولت می‌شود، پاسخی داده نمی‌شود، تصریح کرد: در این دولت تجربه‌های عمیقی به‌دست آمده است؛ برجام یکی از دست‌آوردهای خوب دولت است.

به گفته وی، باید از همه ظرفیت‌های شهر در کنار یکدیگر در مسیر پیشبرد اهداف شهر استفاده کنیم نه اینکه باعث خستگی مردم شویم.

مومنیان افزود: در سال گذشته، تمرکز ما بر بهبود وضعیت روستاها در زمینه آب‌رسانی، راهسازی، افزایش رفاه عمومی، آسفالت، فعالیت‌های فرهنگی-ورزشی و …. بوده است.

وی بیان کرد: باید تلاش شود تا شرایط مناسب برای ماندن مردم در روستا فراهم شود؛ با زور و با استفاده از تحریک احساسات مذهبی مردم نمی‌توان آنها را در روستا نگه داشت.

فرماندار کاشان با بیان اینکه برگزاری انتخابات شوراها به صورت مکانیزه و امن و بدون هرگونه خطا بود، خاطرنشان کرد: در تمام مراحل این انتخابات از رای‌گیری تا ثبت نام و شمارش آرا و … تمام موارد قانونی رعایت شد.

وی ضمن تشکر از شورای شهر چهارم برای زحماتشان بیان کرد: ان شاءالله شورای پنجم تمام پروژه‌ها را با قوت و قدرت ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com