• کدخبر: 17635
  • انتشار خبر: ۱۲:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
  • چاپ خبر
با حضور متخصصان خاک‌شناسی و گیاه‌پزشکی؛

فضای سبز باغ فین کاشان سروسامان می‌گیرد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از انعقاد قرارداد مشاوره به منظور مطالعه، بررسی و ساماندهی فضای سبز باغ فین کاشان خبر داد.

به گزارش کاشان اول؛ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان اظهار کرد: یکی از شاخصه های اصلی باغ فین کاشان وجود درختان کهنسال و ارزشمند این مجموعه بوده که متاسفانه طی ۱۵ سال گذشته و به خصوص بعد از سرمای سال ۸۶ مجوعه ای از عوامل باعث آسیب دیدن درختان شد.

محسن جاوری افزود: ضروری است مطالعه و بررسی فضای سبز باغ فین کاشان با ارائه راهکار فنی برای حل مشکلات موجود و ارائه دستورالعمل مدون برای مراقبت و نگهداری از کلیه گونه‌های گیاهی آن و گونه های جدید اضافه شده و همچنین پایش دوره‌ای این درختان در زمینه‌های حاصل‌خیزی و تعذیه، کنترل آفات و بیماری های گیاهی صورت پذیرد.

وی از انعقاد قرارداد مشاوره به منظور مطالعه، بررسی و ساماندهی فضای سبز باغ فین کاشان خبر داد و خاطرنشان کرد: این قرارداد با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون ریال از اعتبرات ملی انجام شد.

جاوری افزود: با توجه به بررسی‌ها و استعلام‌های انجام شده از موسسات و ارگان‌های دولتی و بخش‌های پژوهشی خصوصی تراز اول کشور و بنا به دستور اتخاذ شده از کمیته راهبردی پایگاه‌های میراث جهانی، تفاهم‌نامه‌ای یکساله انعقاد شد.

وی تصریح کرد: شرکت مورد تفاهم برای قرارداد، با حضور بیش از ۷۰ متخصص تراز اول کشور در زمینه‌های خاک‌شناسی و گیاه‌پزشکی از بدو تاسیس تاکنون ۸۰ طرح مطالعاتی ملی و منطقه‌ای را مدیریت کرده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان اذعان کرد: هسته مرکزی این مجموعه را گروهی از نخبگان این رشته تشکیل می‌دهند که دارای مدرک تحصیلی در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد ار دانشگاه‌های معتبر اروپا و ایران بوده و بیش از ۳۵ سال تجربه در مشاغل آموزشی، پژوهشی، کارشناسی، مدیریتی و مشاوره در دانشگاه‌ها، سازمان‌های دولتی، نهادهای تخصصی و بین اللملی و بخش خصوصی را دارند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com