• کدخبر: 17642
  • انتشار خبر: ۷:۳۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
  • چاپ خبر
در اقدامی متعهدانه؛

راننده کاشانی کیف طلای ۶۰ میلیون تومانی را به صاحبش برگرداند

حمیدرضا قاسمیان نیاسر در اقدامی متعهدانه و خداپسندانه، کیف حامل ۶۰ میلیون تومان طلا را که در ماشینش جا مانده بود، به صاحبش برگرداند

به گزارش کاشان اول؛ راننده سرویس کاشانی در گفت‌وگو با خبرنگار کاشان اول اظهار کرد: خانمی ساعت ۱۰ شب سوار ماشین شد و مقصد او در کوچه ای تنگ بود که من مجبور شدم برای خروج از کوچه چند دقیقه ای مشغول عقب و جلو کردن ماشین شوم.

حمیدرضا قاسمیان نیاسر با بیان اینکه آن خانم ۵۰۰ تومان نیز مازاد حق سرویس خود به من پرداخت کرد، افزود: پس از این خانم، از طرف مرکز سرویس مسافری به ما اعلام شد که در حین حرکت به سمت مبدأ مسافر درخواست خود را لغو کرد و به همین دلیل ناراحت شده و خود را از رانندگان فعال خارج و به سمت خانه حرکت کردم.

وی با اشاره به اینکه طبق عادت هر روز صبح مشغول تمیز کردن ماشین شدم، خاطرنشان کرد: در حین تمیز کردن ماشین متوجه کیفی قدیمی شدم که ظاهری فرسوده داشت و زمانی که درب کیف را باز کردم، مقدار قابل توجهی طلا در آن بود و پس از بررسی مسافران روز قبل متوجه شدم این کیف متعلق به آخرین مسافری بود که به مقصد رساندم.

این راننده متعهد کاشانی با بیان اینکه برای تحویل این کیف به سمت خانه آن خانم حرکت کردم، تصریح کرد: زمانی که به منزل آن خانم رسیدم و کیف را نشان او دادم، منقلب شد و با ارائه نشانی صحیح تمامی طلاهای موجود، کیف را به آن خانم تحویل دادم و آن خانم دلیل قرار دادن طلاها در کیف را فروش آنها برای حل مشکل فرزندش عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ارزش طلاهای آن کیف به ۶۰ میلیون تومان می رسید، ابراز کرد: به هر حال هر انسانی حجم زیاد طلا را ببیند وسوسه می شود؛ اما من با خود گفتم که در نهایت مشخص می شود که این کیف در ماشین من جا مانده بود و در هر زمانی که باشد این کار من آشکار شده و تنها رو سیاهی به زغال می ماند.

قاسمیان نیاسر ابراز کرد: پس از آن اقدام، خبرهای خوشی به من رسید که علتش را تماما به دلیل برگرداندن آن کیف به دست صاحبش می دانم.

به گفته وی، رانندگان باید سعه صدر داشته باشند زیرا در بی حوصلگی ممکن است کاری انجام دهیم که موجب پشیمانی شود و خواندن چند آیه قرآن در افزایش بردباری موثر است.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com