• کدخبر: 17645
  • انتشار خبر: ۸:۳۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
  • چاپ خبر
رییس ستاد جشنواره غدیر دارالسیاده علوی عنوان کرد؛

یک روستا با ۹۵ درصد جمعیت سادات/ برگزاری جشنواره غدیر علوی در دارالسیاده

جعفری علوی گفت: جشنواره غدیر علوی در روستای سادات برگزار می شود.

به گزارش کاشان اول، رییس ستاد جشنواره غدیر دارالسیاده علوی در گفت وگو با خبرنگار کاشان اول با اشاره به تقدیر از برترین‌های قرآنی و علمی سادات روستای علوی در این مراسم، گفت: آیت الله فاضل گلپایگانی سخنران ویژه جشنواره غدیر علوی است.

سید رضا جعفری علوی، با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از اهالی علوی، انتسابی و اکتسابی از سادات هستند، گفت: اکثر ذراری حضرت زهرا(س) در این روستا از سادات طباطبایی هستند.

وی افزود: شهرت این دیار به دارالسیاده موجب برگزاری باشکوه مراسم های عیدالله اکبر در این روستا شده است که عید غدیر امسال نیز برنامه های باشکوهی در این خصوص برگزار خواهد شد.

جعفری علوی با بیان این که جشنواره غدیر دارالسیاده علوی شب عید غدیر در حسینیه سیدالشهداء دارالسیاده علوی با سخنرانی آیت الله فاضل گلپایگانی، عضو مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، گفت: این مراسم با حضور سادات منطقه و مسئولان محلی و شهرستانی برگزار خواهد شد.

این استاد حوزه و دانشگاه، روز عید غدیر در علوی را وصف ناشدنی خواند و افزود: در این روز جمعی از سادات ابتدا به زیارت مضجع حضرت سلطان محمود ابن امام باقر(ع) می روند و در آن مکان مقدس به غبارروبی گلزار شهدا می پردازند.

به گفته وی، قرائت خطبه غدیر، دیدار با بزرگان سادات و دیدار با خانواده شهدای این روستا که دو تن از آنها از سادات هستند، از دیگر برنامه های شاخص روز عید غدیر در روستای سادات کاشان است.

جعفری علوی گفت: وجود ذراری حضرت زهرا(س) و علمای بنام سادات در این روستا موجب متمایز شدن ایام غدیر و دهه ولایت در این دیار سادات شده است.

روستای دارالسیاده علوی در ۴۰ کیلومتری کاشان و در منطقه مقدس اردهال واقع شده که میزبان فرزند امام محمد باقر(ع)، حضرت سلطان محمود(ع) است و با توجه به جمعیت کثیر سادات در این روستا، هرساله مراسمات باشکوهی در ایام عید غدیر در این روستا برگزار می شود.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com