• کدخبر: 17650
  • انتشار خبر: ۹:۲۵ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
  • چاپ خبر
جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان عنوان کرد؛

رسالت انتقال صحیح فرهنگ شیعه بر دوش هیئات مذهبی کاشان

حسین زاده گفت: امروز انتقال صحیح فرهنگ شیعه علاوه بر حوزه علمیه بر عهده فعالان در هیئات مذهبی کاشان است.

به گزارش کاشان اول، جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان چهارشنبه شب در اجتماع مسئولان هیئات مذهبی در کاشان ضمن تأکید بر ضرورت انتقال صحیح فرهنگ شیعه در جامعه اظهار کرد: امروز انتقال صحیح فرهنگ شیعه علاوه بر حوزه علمیه بر عهده فعالان در هیئات مذهبی کاشان به خصوص پیرغلامان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است که می توانند در این زمینه نقش به سزایی داشته باشند.

سرهنگ حسین حسین‌زاده با بیان اینکه امروز در برابر جنگ نرم دشمن قرار داریم، اظهار کرد: امروزه تسلیحات نظامی در برابر مردم ایران کارکرد موثر را ندارد و لذا فرهنگ عاشورا مانع شد تا صدام نتواند سه روزه ایران را فتح کند.

وی ضمن تأکید بر گسترش فرهنگ حسینی افزود: آمریکا به این نتیجه رسیده است که راه تسلط بر شیعیان، گرفتن هویت دینی آنها است.

حسین زاده خاطرنشان کرد: یکی از نمونه های قدرت جنگ نرم آن است که در ایام محرم و صفر چندین هزار نفر اطراف منبر رسول الله نشسته و به حرف عالمان گوش می دهند.

وی با اشاره به اینکه اگر امروز طلاق افزایش پیدا کرده، نتیجه جنگ نرم دشمن بوده است،بیان کرد: منفور نشان دادن طلاق توسط عالمان بر روی منبر رسول الله از ضرورت هاست.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان افزود: عالمان دین باید درباره رذایل اخلاقی و امور غیر عُرف همچون مصرف مشروبات اخلاقی سخن بگویند و این امور را مورد مذمت و نکوهش قرار داده و نگذارند فرهنگ غرب گسترش پیدا کند.

وی با بیان اینکه قمه زنی خرافه و بدعت است، تصریح کرد: قمه زنی نباید ترویج پیدا کند، زیرا نوعی بدعت در دین است و لذا هیئات مذهبی در عدم بدعت‌گزاری نقش بسزایی دارند.

حسین زاده افزود: در مورد فرهنگ جلوگیری از اسراف نیز هیئات مذهبی می‌توانند نقش بسزایی ایفا کنند زیرا طبق آمار در یکی از هیئات استان اصفهان در طول برگزاری مراسم ۱۰۰ هزار غذا اسراف شد و این جای نگرانی دارد.

این مقام انتظامی ضمن اشاره به تاریخ پر افتخار کاشان ابراز کرد: وقتی به تاریخ کاشان نگاه می کنیم، به اولین تمدن شهرنشینی در دنیا می رسیم؛ در حالی که اگر انسان با یکدیگر زندگی کند از هر لحاظ پیشرفت کرده و تنهایی نیز در اسلامی نکوهش شده است.

حسین زاده با بیان اینکه اوج تمدن شهر کاشان زمانی بوده که از دین اسلام و شیعه استقبال کردند، ابراز کرد: با وجود استقبال از اسلام علمایی نظیر ملامحسن فیض کاشانی در این شهر ظهور کرده و غیاث الدین جمشید در ریاضی نابغه شده و افرادی نظیر کمال الملک به اوج هنر رسیدند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com