• کدخبر: 17674
  • انتشار خبر: ۳:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۰
  • چاپ خبر
فرماندار کاشان عنوان کرد:

لزوم ایجاد فضای باز انتقاد برای دانشجویان/ پرسش‌گری دانشجویان باید در مسیر سازندگی جامعه قرارگیرد

مومنیان گفت: یکی از ضعف‌های دانشگاه این بوده که نگذاشته‌ایم دانشجو به راحتی انتقاد کند.

به گزارش کاشان اول به نقل از روابط عمومی فرمانداری کاشان، معاون استاندار و فرماندار کاشان پیش از ظهر امروز در جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان که در آستانه بازگشایی دانشگاهها در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: یکی از ضعف‌های دانشگاه این بوده که نگذاشته‌ایم دانشجو به راحتی انتقاد کند و نگرانی‌هایی برای دانشجو ایجاد کرده‌ایم.

حمیدرضا مومنیان افزود: باید شرایطی فراهم کنیم تا دانشجو به هیچ عنوان احساس دوری از حکومت نکند و نباید فضای ناامن برای خود متصور شود.

وی با اشاره به اینکه آستانه تحمل در برابر انتقادات دانشجویی را ارتقا داده‌ایم، خاطرنشان کرد: معتقدیم که تضارب آرا به خصوص در محیط های دانشگاهی و علمی ضامن بالندگی و پیشرفت جامعه است.

مومنیان تقویت حس مطالبه‌گری را از دیگر رویکردهای دولت دانست و تأکید کرد: جوان پرانرژی و فعال است و باید ضمن کنترل احساسات آنی شرایطی فراهم نمود تا پرسش‌گری و مطالبه‌گری دانشجو در مسیرهای سازندگی جامعه هدایت شود.

وی ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب نیز برنامه‌دار بودن را از شاخصه‌های انقلابی‌گری بیان کرده و در خصوص حمله به سفارت عربستان و انگلیس فرمودند که من از حمله به سفارت عربستان و انگلیس ناراحت شدم، این احساسات را بگذارید برای جای خودش.

به گفته وی، در دانشگاه‌ها هم باید احساسات کنترل شود و در جای خودش از آنها استفاده شود.

فرماندار یادآور شد: تعدد مراکز دانشگاهی یکی از مهم‌ترین شاخص‌های رشد شهرستان و منطقه کاشان است و فرصتی برای تعاملات فرهنگی کاشان و دیگر مناطق کشور فراهم نموده است.

مومنیان بیان کرد: بزرگ‌ترین هنر دولت تدبیر و امید در حوزه دانشگاه تأکید به استقلال دانشجو و دانشگاه و عدم دخالت در حوزه اختیارات آنهاست.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com