• کدخبر: 17853
  • انتشار خبر: ۱۱:۳۳ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۶
  • چاپ خبر
کارشناس برنامه‌ «سمت خدا» در کاشان عنوان کرد:

اهمیت مواجهه صحیح با رفتارهای غیرمنطقی همسر/ قدرت نوازش با نگاه و گفتار

نیلچی‌زاده گفت: زن اگر بداند چگونه در خانواده رفتار کند، می‌تواند ناسازگارترین مرد دنیا را هم رام خود کند، ولی اگر کنترل کردن خانواده را بلد نباشد، سازگارترین مرد دنیا هم نمی‌تواند در کنارش زندگی کند.

به گزارش  کاشان اول؛ کارشناس برنامه تلویزیونی «سمت خدا» که پیش از ظهر امروز در همایش تحیکم بنیان خانواده به همت موسسه فرهنگی مشاوره‌ای «بصیر» در بیت آیت الله‌زاده مدنی کاشانی برگزار شد، اظهار کرد: زن نقطه ثقل زندگی در خانواده است که اگر بداند چگونه رفتار کند، می‌تواند ناسازگارترین مرد دنیا را هم رام خود کند، ولی اگر کنترل کردن خانواده را بلد نباشد، سازگارترین مرد دنیا هم نمی‌تواند در کنارش زندگی کند.

فروغ نیلچی‌زاده با بیان اینکه باید بیاموزیم خوبی‌های همسر خود را جایگزین اشتباهات او کنیم؛ افزود: علت اکثر ناراحتی‌ها و بد اخلاقی‌ها در خانواده این است که بلد نیستیم پاسخ این رفتارهای غیرمنطقی را درست بدهیم.

وی با تاکید بر اینکه در قرآن بیان شده که زن و مرد برای هم‌دیگر لباس هستند، خاطرنشان کرد: یکی از حکمت‌های این تعبیر قرآن این است که همان طور که لباس زبر و خشن، بدن را خراش می‌دهد، بداخلاقی و بی‌مهری همسران هم زندگی را ناملایم و خشن می‌کند.

کارشناس برنامه‌های تلویزیونی «آفتاب شرقی» و «سمت خدا» گفت: کاشان دو صنعت گلاب و فرش دستباف دارد و همان‌طور که گلاب با اسانس مصنوعی و یا فرش ماشینی، اعتبارش به اندازه آن گلاب ناب و فرش دستباف نیست، زن هم باید اعتبارش را در خانواده -چه به عنوان همسر و چه به عنوان مادر- به اندازه گلاب ناب و فرش دستباف چشمگیر کاشان ببیند که اگرچه سخت به دست می‌آید ولی ارزش و اعتبارش را هیچ گاه از دست نمی‌دهد.

نیلچی زاده با اشاره به اینکه باید یاد بگیریم باطن زندگی خود را بسازیم، نه ظاهر زندگی را، ابراز کرد: فقط ظاهر نباید ملاک زندگی باشد، بلکه باید احترام، عشق و علاقه در ابتدا و سپس ثروت و از این قبیل موارد را معیار قرار دهیم.

این کارشناس خانواده با بیان انجام اهمیت کارها برای خداوند، بیان کرد: در قرآن آمده که خداوند خودش هدیه عروس و داماد را می‌دهد که همان مودت و رحمت است.

وی افزود: بارها این را شنیده‌اید که مودت خود را به امام حسین(ع) نشان دهیم؛ اینکه ۴۰ روز لباس مشکی به تن می‌کنیم یا نام فرزند خود را حسین و از نام‌های ائمه(ع) می‌گذاریم یا اربعین آرزوی کربلا داریم، یعنی داریم به مولای خود ابراز عشق می‌کنیم؛ همین‌گونه باید در خانواده‌ها ابراز عشق کرد.

مدرس دانشگاه با بیان اینکه «نوازش»، قدرتی است که بانوان بیشتر از آقایان از آن برخوردارند، تصریح کرد: باید یاد بگیریم به اندازه و بجا نوازش کنیم.

به گفته وی، کسانی که می‌توانند از راه چشم، حرف خود را به مخاطب برسانند، قدرت نوازش بیشتری نسبت به دیگر افراد دارند و همچنین نوازش کردن در جمع باید تنها از روی نگاه و گفتار باشد.

نیلچی زاده با اشاره به اینکه هرگونه با همسر خود صحبت کنید، افراد خانواده شما هم همان‌گونه صحبت خواهند کرد، گفت: پس احترام یک‌دیگر را بگیرید تا احترامتان را بگیرند.

وی با تاکید بر اهمیت اینکه نباید هیچ گاه در مقابل فرزند، به همسرمان بداخلاقی کنیم یا کنایه بزنیم، تصریح کرد: اگر مشکلی بود و لازم دانستید فرزندتان هم از اشتباه پدر آگاه باشد، باید تنها با فرمول ۶+۱ و در شرایطی که پدر حضور نداشته باشد بازگو شود.

کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت اسلامی افزود: فرمول ۶+۱ این است که ابتدا شش خوبی پدر را بگویم و در آخر تنها یک بدی را بازگو کنیم.

وی تاکید کرد: اگر بلد نباشیم درست بگوییم، فرزند ما دچار آسیب می‌شود، به نحوی که افرادی عاشق پدر مادر خود هستند، ولی از عیب‌های آنها هم متنفرند.

نیلچی زاده در پایان عنوان کرد: اگر بدانیم عشق خود را برای چه خرج می‌کنیم و اعتقاد داشته باشیم که کسی می‌بیند، هیچ‌گاه آرامش از خانواده ما نخواهد رفت، چون همیشه حس بودن خداوند را در کنارمان احساس می‌کنیم.

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط ناشناس در شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۶

سلام
من حاضر در جلسه بودم
استاد به بحث شهدا و اهمیت شان به خانواده هم اشاره کردندکاش در خبرمی اوردید

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com