• کدخبر: 17874
  • انتشار خبر: ۴:۵۳ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۷
  • چاپ خبر
رئیس دانشگاه کاشان:

قطع وابستگی مالی به دولت، شرط رشد دانشگاه/ جزء پنج دانشگاه برتر کشور در جذب دانشجویان خارجی هستیم

زراعت، کاهش هزینه‌ها و ایجاد درآمدهای اختصاصی را از برنامه‌های دانشگاه عنوان کرد و افزود: دانشگاه زمانی رشد می‌کند که وابستگی مالی خود به دولت را قطع کند و به عنوان یک نهاد پرپتانسیل، محصول دانش بنیان تولید کند.

به گزارش کاشان اول؛ رئیس دانشگاه کاشان پیش از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت روز کارمند و تجلیل از کارمندان نمونه گفت: یکی از سیاست های اصلی مدیریت دانشگاه، برنامه‌محوری است و سیاست راهبردی دیگر، کیفیت‌بخشی به امور آموزش و پژوهش و پرورش جوانان و مدیران است.

عباس زراعت با اشاره به اینکه دانشگاه کاشان در منطقه‌ای قرار گرفته است که خداوند نعمت خود را به مردمان آن تمام کرده، اظهار کرد: گرمای خورشید، گل محمدی، کویر، عقرب، سیلک، تاریخچه طولانی و ده‌ها مزیت دیگر، نعمت‌های بزرگی هستند که دانشگاه می‌تواند با علم و فن‌آوری محصولات علمی از آنها تولید کند.

وی به ایجاد مرکز تجاری سازی و فناوری و میز صنعت در دانشگاه اشاره کرد و افزود: از آنجا که یکی از شاخص های دانشگاه برای اعتبار بخشی جذب فارغ التحصیلان است، این مرکز با هدف ارتباط با صنعت و جذب فارغ التحصیلان و اشتغالزایی جوانان در دانشگاه تاسیس شده است که در شروع کار حدود ۱۰ نفر از دانشجویان مشغول به کار شده اند و با ایجاد این مرکز قرار است کاشان به قطب انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای تبدیل شود.

زراعت، قرار گرفتن دانشگاه جزء پنج دانشگاه برتر کشور در جذب دانشجویان خارجی و قرار گرفتن دانشگاه در ردیف سطح دو موسسات آموزش عالی کشور و همچنین در ردیف یک درصد برتر دانشگاه‌ها را از جمله افتخارات این دانشگاه عنوان کرد.

وی کاهش هزینه‌ها و ایجاد درآمدهای اختصاصی را از برنامه‌های دانشگاه عنوان کرد و افزود: دانشگاه زمانی رشد می‌کند که وابستگی مالی خود به دولت را قطع کند و به عنوان یک نهاد پرپتانسیل، محصول دانش بنیان تولید کند.

رییس دانشگاه کاشان از افتتاح دو طرح تا اول مهر در این دانشگاه خبر داد و خاطر نشان کرد: چهار پروژه ملی کتابخانه ملی، پژوهشکده انرژی، دانشکده معماری و خانه علم نیز در دست احداث است.

وی تاکید کرد: اگر نگران توسعه کشور و دانشگاه و آینده فرزندانمان هستیم باید خودمان را وقف کشور کنیم، زیرا هیچ کشوری توسعه پیدا نکرده است مگر اینکه مردمانش شب و روز برای کشورشان کار کرده اند.

زراعت در پایان، سخت کوشی، اعتماد، داشتن روحیه بسیجی و احترام به ارزش ها را به کارکنان سفارش کرد و گفت: مجموعه کارکنان دانشگاه باید برای توسعه علمی و پیشرفت دانشگاه از هیچ کوششی دریغ نورزند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com