• کدخبر: 18755
  • انتشار خبر: ۹:۰۴ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  • چاپ خبر
با کسب مقام بهترین طراحی خلاقانه؛

تیم دانشگاه کاشان در مسابقات بین المللی «کمیکار» درخشید

تیم دانشگاه کاشان در مسابقات بین المللی «کمیکار» مقام نخست ایده برتر یا بهترین طراحی خلاقانه را کسب کرد.

به گزارش کاشان اول؛ عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه کاشان از کسب مقام بهترین ایده یا طراحی خلاقانه (The Most Creative Design) توسط تیم دانشگاه کاشان در مسابقات بین المللی کمیکار (خودروهای شیمیایی) خبر داد.

عبدالله ایران‌خواه گفت: تیم کمیکار گروه مهندسی شیمی دانشگاه کاشان با نام «هیوا» در مسابقات بین المللی کمیکار که در تاریخ ۹ مهرماه تا ۱۳ مهرماه ۱۳۹۶ (۱ تا ۵ اکتبر ۲۰۱۷) در کشور اسپانیا و زیر نظر انجمن بین المللی مهندسی شیمی آمریکا (AICHE) برگزار شد، موفق به کسب رتبه اول و تنها رتبه در بخش «بهترین طراحی خلاقانه» شد.

وی اعضای تیم هیوا دانشگاه را متشکل از دانشجویان مهندسی شیمی و شیمی؛ امید عبدالله قاضی (متخصص فنی تیم)، عرفان امید نجف آبادی، عباسعلی صباغیان و کوثر یاسین (از رشته شیمی) و محدثه عارضی ذکر کرد و افزود: در مسابقات کمیکار، نمایندگانی از ۲۳ کشور از جمله کانادا، آمریکا و … حضور داشتند.

ایران‌خواه با اشاره به اینکه تیم دانشگاه کاشان برای نخستین بار در مسابقات جهانی کمیکار حضور یافت و به این مقام قهرمانی نائل شد، اظهار کرد: تیم کمیکار این دانشگاه همچنین در مسابقات کمیکار دانشجویی ایران برای پنج سال متوالی مقام های برتر را کسب کرده است.

کمیکار یک مسابقه دانشجویی برای دانشجویان رشته مهندسی شیمی و شیمی است که سالانه در جهان برگزار می شود؛ این مسابقه با هدف جایگزینی خودروهای احتراق داخلی با فناوری های سبز در بین دانشجویان برگزار می شود.

در این مسابقه شرکت کنندگان باید خودروهایی بسازند که از یک اندازه مشخص بزرگتر نبوده و بتواند راهی را که از اندازه آن اندکی پیش از مسابقه آگاه می شوند، با حمل میزانی از آب که پیش از مسابقه اعلام می شود بپیماید.

نیروی پیش‌ران این خودروها باید یک واکنش شیمایی باشد که محیط زیست را آلوده نکرده و هیچ گاز یا مایعی دیده شدنی را پدید نیاورد و هیچ باتری تجاری در ساخت آن‌ها به کار نرفته باشد.

در سال جاری میلادی این مسابقات زیر نظر انجمن مهندسان شیمی آمریکا (AIChE) و به میزبانی کشور اسپانیا در حاشیه کنفرانس بین المللی مهندسی شیمی (WCCE) برگزار شد.

تیم های دانشگاه امیرکبیر در بخش پوستر و دانشگاه خلیج فارس در بخش عملکرد نیز به مقام اول دست یافتند و برای ایران افتخار آفریدند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com