• کدخبر: 18805
  • انتشار خبر: ۱۲:۲۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  • چاپ خبر
معاون وزیر راه و شهرسازی در کاشان:

همه نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها هم اصلاح شود، فقط ۲۰ درصد کاهش تلفات خواهیم داشت/ انتقاد از تولید خودروی بی‌کیفیت در کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر تمامی نقاط حادثه خیز کشور اصلاح شود تنها ۲۰ درصد از تلفات جاده ای کاهش می یابد، ابراز کرد: با وجود این اعتقاد که باید خودروهای ارزان تولید کنیم تا همه افراد قابلیت خرید خودرو شخصی داشته باشند، شاهد چنین حوادثی هستیم در حالی که باید بیشتر از حمل و نقل درون و برون شهری استفاده کنیم.

به گزارش کاشان اول، معاون وزیر راه و شهرسازی امشب در حاشیه بهره‌برداری از «سیستم توزین در حال حرکت» در کاشان با بیان اینکه مرز خسروی برای تردد زائران اربعین حسینی باز است، اظهار کرد: چهار پایانه مرزی در کشور پذیرای زائران اربعین حسینی است.

داود کشاورزیان ضمن اشاره به شناسایی هزار و ۵۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور افزود: ابتدا سه هزار نقطه حادثه خیز در کشور توسط کارشناسان نامزد شد و پس از بررسی هزار و ۵۰۰ نقطه مشخص شد که برای اصلاح آن بیش از هزار میلیارد تومان نیاز است.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ضمن اشاره به ساخت ۶۵ سامانه توزین در حال حرکت توسط یک شرکت بخش خصوصی در کاشان خاطرنشان کرد: با ساخت این ۶۵ سامانه، تعداد سامانه‌ها در سطح کشور به ۱۰۰ عدد رسیده و می‌توان تمامی محورهای کشور را پوشش داد.

وی ضمن اشاره به تولید سامانه توزین در حال حرکت در کاشان تأکید کرد: وجود این سامانه‌ها در کشور باعث می شود تا از تردد خودروها با بار غیرمجاز و سرعت غیرمجاز جلوگیری کنیم، زیرا تردد خودروهای غیر مجاز در جاده های کشور موجب تخریب جاده و پل ها می شود.

کشاورزیان ضمن تأکید بر رعایت سرعت مجاز تصریح کرد: ما در کشور به ازای هر ۲۰ نفر یک نفر کشته می شویم در حالی که در کشورهای پیشرفته از هر ۸۰ نفر یک نفر کشته می شود و لذا اگر خودروهایی که به کارگیری می شود دارای ایمنی بیشتر باشد، این آمار تلفات کمتر می شود.

وی با بیان اینکه اگر تمامی نقاط حادثه خیز کشور اصلاح شود تنها ۲۰ درصد از تلفات جاده ای کاهش می یابد، ابراز کرد: با وجود این اعتقاد که باید خودروهای ارزان تولید کنیم تا همه افراد قابلیت خرید خودرو شخصی داشته باشند، شاهد چنین حوادثی هستیم در حالی که باید بیشتر از حمل و نقل درون و برون شهری استفاده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای جبران خروج هر اتوبوس حمل و نقل عمومی باید ۱۲ ماشین شخصی جایگزین شود، بیان کرد: جایگزینی این ۱۲ وسیله نقلیه شخصی باعث افزایش بنزین، تخریب جاده های کشور و ازدیاد آلاینده های هوا می شود.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ضمن تأکید بر تولید خودروهای با کیفیت اذعان کرد: اگرچه ممکن است تولید خودروی با کیفیت بخشی از اقشار جامعه را از داشتن خودرو شخصی محروم کند، اما لازم است کارآفرینی و تولید ثروت داشته و از محیط زیست با این کار حفاظت کنیم.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com