• کدخبر: 18813
  • انتشار خبر: ۲:۲۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
  • چاپ خبر
آیت الله نمازی:

مشاجرات تیلرسون و ترامپ وزن دیپلماسی کاخ سیاه را نشان داد

نماینده ولی فقیه در کاشان، با اشاره به مشاجرات لفظی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این واکنش ها، نشان دهنده وزن دیپلماسی در کاخ سیاه است.

به گزارش کاشان اول، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان، با تبریک هفته پیوند اولیا و مربیان اظهار کرد: یکی از کارهای مهم و ضروری هماهنگی میان والدین و خانواده، اولیای تربیتی و آموزگاران و اساتید است چراکه تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان دو مسئولیت مهم و امری آسمانی است.

آیت الله عبدالنبی نمازی، تعلیم و تربیت را کاری تخصصی که از عهده هر کسی بر نمی آید دانست و خاطرنشان کرد: تنبیه دانش آموزان در برابر دیگر هم کلاسی ها و اهانت و تحقیر او شیوه درست تعلیم و تربیت نیست بلکه باید با محبت و عطوفت، به انجام این رسالت مهم پرداخت.

امام جمعه کاشان، معلم نخست را خداوند نامید و افزود: بر این اساس آموزگاران و پدر و مادر، وظیفه تعلیم و تربیت را از جانب خداوند متعال انجام می دهند که باید در این مسیر از هر اقدام نادرستی پرهیز کنند.

آیت الله نمازی در ادامه خطبه ها، با اشاره به ادامه جنایات علیه مسلمانان در میانمار گفت: در حالی که بیش از ۵۰۰ هزار مسلمان از میانمار آواره شده اند ارتش و دولت جنایتکار این کشور اعلام کرده مسلمانان در میانمار جایی ندارند و اگر از کشور خارج نشوند همه کشته می شوند.

وی اضافه کرد: در حالی که منازل تخریب، روستاها و خانه ها به آتش کشیده شده و کودکان مسلمان میانماری سوزانده می شوند سازمان ملل متحدد خفه شده و تنها به گاهی ابراز تأثر بسنده می کند.

نماینده ولی فقیه در کاشان، شیوع وبا در یمن را نیز مورد اشاره قرار داد و از جان باختن هزاران نفر یمنی به علت این بیماری خبر داد و آن را در کنار ۸۰۰ هزار فقیر و مرگ دو هزار به واسطه گرسنگی، تأثرآور خواند.

آیت الله نمازی، همچنین به ترس نخست وزیر رژیم صهیونیستی از وضعیت این رژیم کودک‌کش اشاره و از اذعان نتانیاهو مبنی بر از بین رفتن این رژیم تا ۳۰ سال آینده ابراز خشنودی کرد.

وی در ادامه، با اشاره به جنگ و مشاجرات لفظی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا یادآور شد: تیلرسون که در مورد موضوعات مختلف نظیر حوادث جهان اسلام و برجام، دیدگاه ترامپ را قبول ندارد در مصاحبه ای وی را کودن، عقب افتاده و عدم متوجه بودن مسائل لقب داده است که با واکنش ترامپ مواجه شده است که این واکنش ها، نشان دهنده وزن دیپلماسی در کاخ سیاه است.

امام جمعه کاشان، همچنین به توطئه های جدید آمریکا با همراهی رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی پس از شکست داعش و ضربات مهلک جبهه مقاومت اشاره و از تعیین جایزه برای دستگیری فرماندهان حزب الله و همچنین روی کار آوردن پسر بن لادن برای تشکیل شاخه ای از القاعده خبر داد.

آیت الله نمازی، سالروز شهادت آیت الله اشرفی اصفهانی را نیز گرامی داشت و ایشان را شهیدی مجاهد، شاگرد و مورد وثوق امام راحل و از بزرگان حوزه های علمیه اصغهان و قم دانست.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com