• کدخبر: 18833
  • انتشار خبر: ۲:۲۴ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۳
  • چاپ خبر
۲۱ تا ۲۸ مهرماه؛

نخستین همایش فرهنگی هنری «خط عاشورا» در کاشان برگزار می‌شود

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان از برگزاری نخستین همایش فرهنگی هنری «خط عاشورا» در کاشان خبر داد.

به گزارش کاشان اول به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، مصطفی جوادی مقدم با اشاره به اینکه ۲۱ مهرماه به عنوان روز ملی خوشنویسی تعیین شده و از ۲۱ تا ۲۸ مهرماه به عنوان هفته خوشنویسی نامگذاری شده است گفت: به منظور اعتلای فرهنگ خوشنویسی به‌عنوان یکی از هنرهای ماندگار تمدن ایران و اسلام، نخستین همایش فرهنگی هنری «خط عاشورا» با همکاری دانشگاه فنی و حرفه ای شهید رجایی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن خوشنویسان با حضور خوشنویسان منطقه فرهنگی کاشان برگزار می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان افزود: نخستین همایش فرهنگی هنری «خط عاشورا» دوشنبه ۲۴ مهرماه ساعت ۱۵ در دانشگاه فنی و حرفه ای شهید رجایی کاشان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به کتابت ترکیب بند عاشورایی محتشم کاشانی این شاعر پرآوازه در این همایش خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این همایش ارج نهادن به ارزش‌های مذهبی و ترویج پیام عاشورا و فرهنگ حسینی است.

جوادی مقدم تصریح کرد: این همایش با حضور جمعی از هنرمندان خوشنویس شهرستان های کاشان، قم، اراک، آران و بیدگل، نطنز، بادرود و همچنین با حضور استاد سید محمدعلی میرمومنی رییس انجمن خوشنویسان استان مرکزی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان بیان کرد: علاقمندان به شرکت در این همایش خوشنویسی می‌توانند با شماره تلفن  ۰۹۱۳۱۶۱۲۲۹۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

جستجو

آخرین اخبار

khabarkhoon.com